Arhiva 06.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

9. SUSRETI DOBRIH SUSJEDA

Osam godina za redom u Maloj Subotici održavalo se jedinstveno rekreativno druženje i natjecanje što su ga zajednički organizirali Udruga sportske rekreacije «Sport za sve» Mala Subotica i Auto-škola i marketing agencija START iz Male Subotice. Kako ove godine djelatnici Starta, zbog poslovnih obaveza, nisu mogli sudjelovati na susretu, a da se tradicija dobrosusjedskih susreta ne prekine, umjesto njih na susretu su sudjelovali članovi Podružnice umirovljenika Mala Subotica. Ovogodišnji Susret dobrih susjeda održan je u subotu (26.09.2015.) u sklopu obilježavanja europskog tjedna promicanja tjelesne aktivnosti MOVE WEEK, a sudjelovalo je osamdesetak članova obiju Udruga, ali i ostalih mještana. U samom natjecanju sudjelovala su 52 natjecatelja, a svi oni imali su priliku okušati svoju spretnost i preciznost u 4 rekreativne discipline i to: gađanju zračnom puškom, nabacivanju kolutova, bacanju potkove i visećoj kuglani. Najpreciznija u gađanju zračnom puškom bila je Željka Fažon, drugo mjesto osvojio je Željko Agejev, a i treće Vlado Juras. Najbolji u nabacivanju kolutova bio je Marijan Taradi – Pajo, dok su drugo mjesto osvojile sestre Marija Šegović i Darinka Smrtić. U bacanju potkove pobijedila je Marija Jančec, drugo mjesto osvojio je Stjepan Gregorinčić dok je treći bio Antun Perenc. Najzanimljivija i najuzbudljivija disciplina bilo je natjecanje u visećoj kuglani. Do pobjednika se došlo tek nakon 3 kruga doigravanja, jer su nakon prvog kruga 3 natjecatelja imala po 18 srušenih čunjeva. Na kraju naslov prvaka osvojio je Antun Perenc, druga je bila Željka Fažon, a treći Valent Šipuš iz Čakovca. Pohvale za odličnu organizaciju cijelog natjecanja i druženja zaslužuju rukovodstva obiju udruga, majstori roštilja Vladimir Gregorinčić i Stjepan Varga, te članice obiju udruga koje su udružile snage i sve sudionike iznenadile ukusnim domaćim kolačima. Mladen Kodba iz Svetog Križa natjecatelje je počastio svježe ubranim jabukama, a općina Mala Subotica bila je pokrovitelj medalja koje su osvojili najbolji.