Arhiva 23.09.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

Distrofičari osvojili medalje u utrci kolicima

Povodom Europskog tjedna kretanja koji se održava od 16. do 22. rujna, Udruga invalida Koprivničko – križevačke županije je u petak, 18. rujna, organizirala 10. maraton u invalidskim kolicima, pod nazivom „Koprivnica 2015“. Program Maratona je počeo okupljanjem sudionika koji su potom zajedno krenuli do Zrinskog trga, gdje je održana utrka u kolicima. U utrci su od strane Društva distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Čakovec sudjelovali: Melanija Krčmar, Ivan Biber i Dragutin Herman.

Natjecatelji su odmjerili snage u nekoliko kategorija, a članovi Društva su pokazali iznimnu spretnost i osvojili dvije medalje. Drugo mjesto osvojio je Ivan Biber u kategoriji teže pokretni, dok je Melanija Krčmar osvojila treće mjesto u kategoriji žena. Nakon završenog natjecanja i dodjele medalja, svim sudionicima je poslužen ručak te su ostatak vremena proveli u ugodnom druženju.