Arhiva 10.07.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:47.

Državno natjecanje vatrogasne mladeži

Čakovec je u petak i subotu, 27. i 28. lipnja ugostio više od 1.400 pripadnika vatrogasne mladeži i njihovih pratitelja iz cijele Hrvatske - Vatrogasna zajednica Međimurske županije bila je domaćin 11. državnog natjecanja vatrogasne mladeži, po drugi put nakon 1998. godine. U natjecanju na odlično pripremljenom terenu SRC-a Mladost u savršenim uvjetima sudjelovalo je 107 odjeljenja iz Hrvatske i gostujuće ekipe iz Austrije i Mađarske.

Natjecanje je vodilo 40 vatrogasnih sudaca, od toga 8 vrhunskih i iskusnih iz Međimurja - Mladen Kanižaj, Zlatko Orsag, Tihomir Trupković, Damir Novak, Jadranka Sermek, Robert Ban, Nikola Besedić i Srećko Mrazović. Za glatko odvijanje natjecanja zaslužna je tehnička služba koju je vodio Željko Besedić, a i redarska kojoj je na čelu bio Dragutin Trupković, dok je sve službe koordinirao županijski zapovjednik Ivan Krištofić.

Međimursku županiju na ovom je natjecanju uspješno zastupalo 6 odjeljenja.

U kategoriji žene odjeljenje Gardinovca osvojilo je 3. mjesto, među 51 desetina, s 1.043,52 boda. Državne prvakinje su članice DVD-a Bedekovčina (1.054,99), a druge žene iz Nuštra (1.048,99). Odličan rezultat postigle su i članice DVD-a Peklenica šestim mjestom (1.039,78) i ekipa DVD-a Žiškovec (1.039,47) koja je bila sedma.

U muškoj kategoriji  nastupilo je 56 odjeljenja, a najbrže je bilo ono iz DVD-a Novi Marof - osvojilo je 1.056,22 bodova, druga je bila ekipa Mraclina (1.052). I tu je brončana medalja išla u Međimurje - DVD Mačkovec bio je treći. Drugo mjesto “za dlaku” im je izmaklo, dečki su osvojli 1.051,86 bodova. Ostala dva međimurska predstavnika također su bila odlična, ali s nešto manje sreće - DVD Gardinovec zauzeo je 12. mjesto (1.040,34), a DVD Sveta Marija 18. mjesto (1032,93). Prvoplasirane ekipe u svakoj od kategorija izborile su plasman na 20. međunarodnu vatrogasnu olimpijadu (CTIF) koja će se iduće godine održati u Poljskoj. Prve tri ekipe dobile su i vrlo vrijedne novčane nagrade Hrvatske vatrogasne zajednice.