Arhiva 12.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

I. HNL: Čakovčani propustili svladati Splićane

MEĐIMURJE 1
HAJDUK 1
ČAKOVEC – SRC Mladost. Gledatelja: 3000. Sudac: Svilokos, pomoćnici: Matić i Jureša, delegat Šutalo. Strijelci: 0:1 Ibričić (7), 1:1 Golubović (37).
Međimurje: Banović, Georgievski, Amauri, Andre Silva, Melnjak, Darmopil, Kovač (56. Aganović), Eliomar (80. Lozo), Cicero Lima (60. Plantić), Golubović, Žuljević. Trener Srećko Bogdan
Hajduk: Subašić, J. Buljat, Vejić, Šerić (46. Vukušić), Oremuš, Andrić, Skoko (46. An. Sharbini), Strinić (63. M. Buljat), Cernat, Ibričić, Paraiba. Trener Edoardo Reja
- - - -
Čakovčani su se bez razloga pribojavali i respektirali splitski Hajduk koji je nakon pobjede nad Dinamom najavio nastavak pobjedničkog niza i u Čakovcu. Samo najavio, opći je dojam svih koji su utakmici nazočili da su Splićani rezultatski dobro prošli, da su domaći ti koji trebaju žaliti za pobjedom. Imali su za to mnogo prilika, pobjeda je mogla biti čak i vrlo uvjerljiva.
Već na početku susreta najavili su svoje ambicije, odmah su zaigrali otvoreno i napadački. U 6. minuti nako što je Cicero Lima dobro zagrijao dlanove Subašiću, iz prve akcije pred domaćim golom Splićani su poveli. Na sredini igrališta pogriješio je Eliomar, Cernat je to iskoristio, proigrao Ibričića kojemu nije bilo teško matirati Banovića. Iza toga do kraja poluvremena nizale su se prilike domaćih, većina je nažalost bila neiskorištena. Prvu u 14. minuti nije iskoristio Golubović, iza toga u 16. Kovač pa u 18. i 20. Eliomar, ponovo u 26. Golubović te 27. Žuljević. Splićani totalno neopasni, da bi u 36. minuti priliku za povećanje vodstva ima Strinić, pucao je kraj gola. Minutu iza toga konačno su i domaći došli ‘na svoje’. Cicero Lima je dobro pucao, lopta se odbila od stative do Golubovića koji ovaj put nije pogriješio, loptu je pospremio iza leđa Subašića.
U drugom poluvremenu većim se dijelom igralo ponovo na polovici Splićana pa su u prilici za pogodak bili Žuljević i Eliomar, kasnije Aganović, još jednom Žuljević i u finišu susreta Plantić. Gosti nisu bili opasni do 90. minute kada se iznenada u prilici našao Vukušić, Banović je spriječio najgore pa je susret završen bez pobjednika, a domaći su ti koji trebaju žaliti za dodatna 2 boda, što bi bilo realno.
• Gledatelji su se zadovoljno razišli, da ih nije bilo više krivi su vremenski uvjeti i kasni početak susreta što ide na dušu nadležnih u Udruzi prvoligaša. Kad pak spominjemo gledatelje pokazali su da susret može proći bez incidentnih situacija. I “Torcida” i domaći “Anđeli” korektno su navijali, bojazan da će biti nereda bila je neopravdana, za što pak svojih zasluga imaju i organizatori.
Snimio Zlatko Premuš

REZULTATI 14. KOLA: Istra 1961 – Karlovac 2:0, Dinamo – Šibenik 5:0, Međimurje – Hajduk 1:1, Croatia Sesvete – Cibalia 0:3, Osijek – Zagreb 5:3, Zadar – Varteks 2:0, Slaven Belupo – Lokomotiva 1:0, Inter – Rijeka 3:0.
16. Zagreb 14 2 1 11 14:31 7
• 15. kolo igra se subotu, 21. studenog, kada “Međimurje” gostuje u Šibeniku.

Menadžeri na tribinama
► Utakmici je nazočilo nekoliko menadžera iz Engleske, Nizozemske i Poljske, svi su oni svoj interes, što je posebno zanimljivo, pokazali za domaće igrače, skupi “hajdukovci” nisu ih interesirali. A kao gost predsjednika kluba Darka Turopoljca utakmici je nazočio zagrebački gradonačelnik i kandidat za predsjednika Republike Milan Bandić, koji je izrekao mnogo pohvala na račun igre domaće momčadi. Prvenstvo se za kratko prekida, Čakovčanima će dobro doći da se pripreme za preostale tri teške utakmice. U petak, u 14 sati, odigrat će pripremnu utakmicu sa slovenskim prvoligašem Dravom u Ptuju.