Gradovi i općine 30.07.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:48.

Čakovečki plivački klub ČPK osvojio 8 medalja na prvenstvu Hrvatske u plivanju

U Zagrebu je održano prvenstvo Hrvatske u plivanju na kojem veliki uspjeh postigla ekipa čakovečkog plivačkog kluba a- ČPK-a pod vodstvom trenera Gorana Kolarića prof. osvojivši ukupno 8 odličja (3 zlatna, 4 srebrna i 1 brončano). Najbolje rezultate zabilježila je mlada Kaja Sabol osvojivši ukupno 5 odličja. Kadetska je prvakinja Hrvatske u čak 3 discipline: 200 metara leđno,te 400 i 800 metara slobodno, dok je u disciplinama 100 metara leđno i 200 metara slobodno bila odlična druga, a u disciplini 100 metara slobodno bila je četvrta. Imala je dobre rezultate i u kategoriji mlađih juniorki - 8.mjesto u disciplini 200 metara leđno,7.mjesto u disciplini 100 metara leđno i 9.mjesto u disciplini 400 metara slobodno.
Luka Dodlek pak je osvojio 3 odličja. Odlična 2.mjesta i naslov državnog viceprvaka u kategoriji juniora u disciplinama 100 i 200 metara prsno (do zlata ga je dijelilo 17 stotinki),a 3.mjesto u kategoriji mlađih seniora u disciplini 200 metara prsno, a bio je u juniorskoj konkurenciji i na 7.mjestu discipline 100 metara leptir.
I ostali mladi Čakovčani postigli su vrlo dobre rezultate. Nelly Lisjak je u disciplini kadeta 50 metara leptir bila 9.,u disciplini juniora 100 metara leptir 10. , a u disciplini 200 metara leptir također kod juniora 8. Luka Dodlek je kod mlađih juniora u disciplinama 50 i 100 metara leptir bio 7.,Lovro Tkalčec je kod juniora u disciplini 50 metara prsno bio 11. a 200 metara prsno 15. Jakov Rojko je bio 9. disciplini 50 metara leđno-juniori, a Kristijan Stunković 4. u disciplini 400metara mješovito kod juniora. Uz njih je nastupala i Petra Marciuš.
Svi ovi ali i raniji rezultati mladih plivača i plivačica čakovečkog kluba potvrđuju da se u klubu odlično i studiozno radi, sigurni smo da će se tako i dalje nastaviti.