Gradovi i općine 28.09.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

‘Mladi i moćni’ prvaci Hrvatske

Pod pokroviteljstvom gradonačelnika Zagreba Milana Bandića, već osmu godinu zaredom, Društvo za sportsku rekreaciju Maksimir, u suradnji s Domom za starije i nemoćne osobe Maksimir, organizirali su jedinstvenu manifestaciju za osobe starije životne dobi pod nazivom Maksimirske jeseni.
Radi se o sportsko-rekreacijskoj, kulturno-umjetničkoj, zdravstveno-preventivnoj manifestaciji za osobe starije životne dobi.
Ove godine sudjelovalo je 2.000 osoba iz cijele Hrvatske, što pokazuje da je ovo događanje preraslo okvire Grada Zagreba i postalo značajno za osobe starije dobi širom Hrvatske.Kao i svake godine, tako su i ove korisnici Doma za starije i nemoćne osobe Čakovec sudjelovali na Maksimirskim jesenima. Natjecalo osam članova ekipe našeg doma pod nazivom Mladi i moćni u stazi zdravlja: visećoj kuglani, pikadu, poligonu spretnosti, ubacivanju loptice u koš i nabacivanju kolutova, pri čemu su dokazali da uistinu i jesu moćni jer su osvojili ukupno deset medalja.
Pojedinačno, Andrija Levačić osvojio je zlatnu medalju u disciplini viseća kuglana s porušenih 14 čunjeva, a Franjo Hrastić brončanu medalju u pikadu s ukupnim brojem bodova 98. Mladi i moćni osvojili su zlatne medalje i pehar za prvo mjesto na 8. maksimirskim jesenima te tako postali prvaci Hrvatske za 2011. godinu.