Gradovi i općine 09.08.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:48.

Zaredali prijemi kod gradonačelnika

Osim svakidašnjih briga oko funkcioniranja Grada, što mu je glavni opis posla,  gradonačelnik Murskog Središća Dražen Srpak sve se češće nalazi i u mnogo ugodnijim protokolarnim situacijama u kojima prima zaslužne sugrađane, sportaše, učenike, gospodarstvenike...Tako su proteklog utorka kod gradonačelnika boravile sjajna “kemičarka” Ivana Tarandek iz Murskog Središća i mlada sportašica Rebeka Novinić iz Peklenice. Ivana je u 7. i 8. razredu osnovne škole te 1., 2. i 3. razredu srednje škole osvajala izvanredne rezultate na natjecanjima iz kemije. Ivana je sa 100-postotnim uspjehom  riješila državnu maturu, a na čak 8 prijavljenih fakulteta bila je prva na ljestvici. Također, zbog izvanrednih rezultata, Ivana je dobila i poticaj za upis na Harvard.

Mlada atletičarka Rebeka, pod budnim okom trenerice Marije Hižman, osvojila je 2. mjesto utrke na 60 metara na Igrama mladih održanima u Splitu. Već u srijedu, gradonačelnik se družio sa Ženskom juniorskom ekipom ŠRD-a Mura koja je “pregazila” konkurenciju na proteklom Prvenstvu Hrvatske u Belom Manastiru. Iva Jagec, Anamarija Mađarić i Valentina Dolenec u Baranji su osvojile sve što se dalo osvojiti. (vt)