Sport 16.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Posljednje kolo Županijske lige u gađanju zračnim oružjem

Posljednje (sedmo) kolo Županijske lige u gađanju zračnim oružjem održano je u subotu na streljani u Čakovcu.

U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Lara Vrančić (Zelenbor) s 182kruga. Drugo mjesto osvojila je Lara Kralj (6.travnja) s 181 krugom, a treće mjesto Nina Markulin članica istog klubas 177 krugova. Nakon posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja prvo mjesto osvojila je Vitomira Turk (Zelenbor) s prosjekom od 187,0 krugova. Drugo mjesto osvojila je Lara Vrančić članica istog kluba s prosjekom od 182,4 kruga, a treće mjesto osvojila je Lara Kralj (6.travnja) s prosjekom od 180,0 krugova.

U disciplini serijska zračna puška za kadete u posljednjem kolu postignuti su ovi rezultati: 1.Sloboda 527 krugova, 2.Čakovec 516 krugova, 3. 6.travnja 513 krugova, 4.Omladinac 499 krugova, 5.Zelenbor 493 kruga i 6.Strahoninec 344 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 184 kruga. Drugo mjesto osvojio je Lovro Novak (Čakovec) s 180 krugova, a treće mjesto Domagoj Kanižaj član istog kluba s 177 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1.Sloboda 38 bodova, 2.Čakovec34 boda, 3.6.travnja 25 bodova, 4.Omladinac 25 bodova, 5.Zelenbor 18 bodova i 6.Strahoninec s osvojenih 5 bodova. Nakon posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji kadeta prvo mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s prosjekom od 183,4 kruga. Drugo mjesto osvojio je Karlo Pajnogač (Zelenbor) s prosjekom od 181,0 krugova, a treće mjesto osvojio je Matija Kamenar (Omladinac) s prosjekom od 173,0 krugova.

U disciplini serijska zračna puška za seniorke u ovom kolu nastupile su članice Strahoninca Lucija Zdolec koja je postigla 159 krugova i Valentina Šafarić s 69 postignutih krugova. Nakon posljednjeg kola konačni plasman u kategoriji seniorki ostvarile su članice istog kluba Anita Jagec s prosjekom od 273,0 krugova i Lucija Zdolec s prosjekom od 162,4 kruga.

U disciplini serijska zračna puška za seniore u posljednjem kolu postignuti su ovi rezultati: 1.Čakovec 1015 krugova, 2.Sloboda 876 krugova, 3.Omladinac 965 krugova i 4. Strahoninec 945 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 363 kruga. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 347 krugova, a treće mjesto Zlatko Kramar (Čakovec) s 342 kruga. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1. Čakovec 34 boda, 2.Sloboda 29 bodova, 3.Strahoninec 16 bodova, 4.Omladinac 13 bodova i 5.Mihovil s osvojenih 12 bodova. Nakon posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji seniora prvo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s prosjekom od 354,2 kruga. Drugo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 348,4 krugova, a treće mjesto osvojio je Sanimir varga (Omladinac) s prosjekom od 344,6 krugova.

U disciplini zračna puška standard za juniorke prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 403,4 krugova ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s 393,1 krugova, Jelene Horvat s 369,7 krugova i Vitomire Turk s 362,9 krugova. Nakon posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji juniorki prvo mjesto osvojila je Daria Borko s prosjekom od 402,42 kruga. Drugo mjesto osvojila je Nikolina Medlobi s prosjekom od 388,54 kruga, a treće mjesto Jelena Horvat s prosjekom od 351,04 krugova.

U disciplini zračna puška standard za juniore ekipa Zelenbora u ovom kolu postigla je 1678,6 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 605,6 krugova. Drugo mjesto osvojio je Luka Živko član istog kluba s 587,2 kruga, a treće mjesto Goran Kolac (Sloboda) s postignutih 581,4 krugova. Nakon posljednjeg kola ekipaZelenbora osvojila je prvo mjesto s osvojenih 14 bodova ispred ekipe sloboda s osvojenih 2 boda. Nakon posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji juniora prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 602,20 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s prosjekom od 579,48 krugova, a treće mjesto Luka Živko (Zelenbor) s prosjekom od 578,82 kruga.

U disciplini zračna puška standard za seniore u posljednjem kolu postignuti su ovi rezultati. 1.Zelenbor 1811,3 krugova, 2.Sloboda 1760,8 krugova, 3.Čakovec 1696,9 krugova i 4.Omladinac s 1651,2 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Marko Peras (Zelenbor) s 603,8 krugova ispred klupskih kolega Karla Vrančić s 603,4 kruga i Miroslava Turk s postignutih 602,3 kruga. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1.Zelenbor 28 bodova, 2.Čakovec 17 bodova, 3.Omladinac 13 bodova i 4.Sloboda s osvojenih 5 bodova. Nakon posljednjeg kola pojedinačnoj konkurenciji seniora prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s prosjekom od 614,04 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s prosjekom od 606,94 krugova, a treće mjesto osvojio je Dragan Turk (Zelenbor) s prosjekom od 602,92 krugova.

U disciplini standardni zračni pištolj u posljednjem kolu postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas 1687 krugova, 2.Mihovil 1622 kruga i 3. Sloboda s postignutih 1532 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 570 krugova ispred klupskog kolege Božidara Kolarić s 568 krugova, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s postignutih 559 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1.Alzas 21 bod, 2.Mihovil 14 bodova i 3. Sloboda s osvojenih 7 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s prosjekom od 588,0 krugova ispred klupskog kolege Božidara Kolarić s prosjekom od 565,2 krugova, a treće mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s prosjekom od 556,6 krugova.

Više fotografija posljednjeg kola pogledajte OVDJE.