Kultura i prosvjeta 24.03.2020. 08:57. Zadnja izmjena: 25.03.2020. 10:51.

Završila Hrvatska Logo liga

Novi uspjeh programera iz Centra izvrsnosti informatike Međimurske županije

Kroz aktualnu školsku godinu mladi međimurski programeri iz udruga Međimurski informatički klub (MIK) i Mladi informatičari Strahoninca (MIS) natjecali su se pri Hrvatskom savezu informatičara (HSIN) u nacionalnoj "Logo ligi". U održanih šest kola u Tehnološko inovacijskom centru Međimurja (TICM), od listopada prošle pa do ožujka ove godine hrvatska "Logo liga" okupila je 241 učenika svih razreda osnovnih škola. Mladi međimurski informatičari MIK-a i MIS-a pripremali su se za natjecanje na tečaju "Algoritmi Logo" kroz projekt "Centar izvrsnosti informatike Međimurske županije", a zatim na natjecanju postigli izvrsne plasmane, pri čemu svakako treba uvažiti da već i samo sudjelovanje na ovakvoj vrsti natjecanja zahtijeva izniman trud i rad svakog učenika.

Posebno su se istaknuli Jakov Marodi, međimurski najmlađi natjecatelj, koji je u kategoriji 3. razreda osvojio 2. mjesto i Dominik Vugrinec koji je u kategoriji 7. razreda osvojio šesto mjesto, a među 241 natjecateljem iz cijele Hrvatske u svim kategorijama zauzeo 18. mjesto. Da su međimurski mladi informatičari koje vodi mentor Viktor Lazar, mag. inf. i voditelj tečaja "Algoritmi Logo" u vršnih 10 posto na nacionalnoj razini pokazuju i rezultati ostalih međimurskih natjecatelja. U kategoriji 4. razreda 6. mjesto osvojio je Teo Faić, a 9. mjesto Jonah Kranjčec. Među petoškolcima 7. mjesto ima Leon Žvorc, 12. mjesto Lovro Kutnjak, 19. mjesto Ema Sačar, a 21. mjesto . U kategoriji 6. razreda 23. mjesto zauzeo je Filip Kitanović, a 65. mjesto Vito Lesar, u kategoriji 7. razreda bili su uz D. Vugrinca na 11. mjestu Roko Gluhak i na 19. mjestu Andrija Železnjak.