Ususret KAM-u 2016.
Poslastica za ljubitelje dramskog amaterizma u Prelogu od 8. do 10. travnja
U preloškom Domu kulture 8., 9. i 10. travnja održavat će se tradicionalni Festival kazališnih amatera Međimurja - KAM. Svečana završnica i dodjela nagrada je na rasporedu u nedjelju, 10. travnja u 22 sata, saznajemo od organizatorice manifestacije Mirjane Hržić, prof.
Raspored predstava
Na ovogodišnjem KAM-u u Prelogu, od 8. do 10. travnja za najrežiju, najglumce i najpredstavu natjecat će se međimurski kazališni amateri koji će prikazati 24 dramska komada. Predstave će biti odigrane u Domu kulture u Prelogu, izuzev dramskog komada ZOO! koji se daje u preloškom vatrogasnom domu.
Članovi županijskog žirija su teatrologinja Sanja Nikčević, kazališni kritičar Igor Ružić (ujedno i državni selektor), te gumac i redatelj Goran Guksić.
8. TRAVNJA
Nakon otvorenja Festivala (u petak, 8. travnja u 17 sati) slijedi
predstava KUD-a Katruže Ivanovec: Đuro Horvat „A kaj jo tu morem“ (50 min)
- 18:30 Udruga „Turen“ Podturen: Verica Sršan „Za se je kriva mlekara“ (30 min)
- 19:15 KUD „Belica“: Stjepan Škvorc „Coparnice“ (35 min)
- 20:05 HKUD „Goričan“: Ivan Posedi „Kod fotografa“ (25 min)
- 20:45 KUD „Kaštel“ Pribislavec: Franjo Oreški „Gotovo je“ (25 min)
- 21:25 vatrogasni dom Prelog: CEZAM i dramski studio DADA: Saška Rakef „ZOO!“ (50 min)
9. TRAVNJA
- 13:00 KD „Međimurje“ Velenje: Matija Blagus Đurkanov „Kaj se pripetilo, kaj se dogodilo“ (45 min)
- 14:00 Međimursko folklorno društvo „Ljubljana“: Franjo Magaš „Kakša mama“ (25 min)
- 14:40 KUD „Općine Donji Kraljevec“: Sanja Rašan „Nepozobljeno“ (60 min)
- 15:55 HKUD „Međimurje“ Ljubljana: Štefanija Mesarić „Pomoć“ (25 min)
- 16:35 KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“: Stjepan Škvorc „Lažljivka“ (40 min)
- 17:30 KUD „Žiškovec“: Stjepan Škvorc „Liepe naše marke“ (25 min)
- 18:25 HKUU „Sveti Martin“: Zlatko Kraljić „Čarli i Julija“ (50 min)
- 19:30 KU „Seljačka sloga“ Prelog, Književni krug Prelog: Stjepan Škvorc „Uvozni zet“ (30 min)
- 20:15 Priločka amaterska scena: Božidar Glavina „Bez fige v žepu“ (35 min)
- 21:05 KD „Štolcer“: Kristina Štebih „Ne izlazi bez čarapa“ (85 min)
10. TRAVNJA
- 13:00 Dječje gradsko kazalište Čakovec, KD „Štolcer“ : Petrana Sabolek „Tarzan pod smokvom“ (55 min)
- 14:10 KUU „Lipa“ Gornji Mihaljevec: Rajka Trokter „Krvavi talent“ (65 min)
- 15:30 KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće : Marc Camoletti „Na pravoj adresi“ (75 min)
- 17:00 KUD „Kaštel“ Pribislavec: Samuel Beckett „Čin bez riječi II“ (25 min)
- 17:40 KUD „Sveti Jeronim“ Štrigova: Vinko Novak, Ivan Novak „Mi doktori“ (35 min)
- 18:30 KUD „Seljačka sloga“ Donja Dubrava: Stjepan Škvorc „Radio - emisija“ (30 min)
- 19:30 KUU „Veseli Međimurci“ Čakovec: Ratko Bjelčić “Euri, euri“ (25 min)
- 20:10 KUU „Zvon“ Mala Subotica: Nada Janković „Kava – žene - vino“ (20 min).