Život udruga 08.06.2017. 11:04. Zadnja izmjena: 08.06.2017. 11:07.

Domašinec

Koje ekipe pomlatka i mladeži idu na državno natjecanje vatrogasaca?

Veselo ozračje i pozitivan natjecateljski duh vladali su u subotu, 27. svibnja na stadionu nogometnog kluba Dinamo iz Domašinca. Oko 1.500 mladih vatrogasaca okupilo se na Županijskom natjecanju vatrogasnog pomlatka i mladeži, u organizaciji Vatrogasne zajednice Međimurske županije i ovogodišnjeg domaćina - Dobrovoljnog vatrogasnog društva Domašinec. Pokazali su spretnost u izvođenju vatrogasne vježbe i brzinu u štafetnoj utrci. Sudjelovale su 133 ekipe, od čega 132 iz Međimurja te jedna gostujuća ekipa iz Letenya (Mađarska). Natjecanje je bilo koncipirano u četiri kategorije: pomladak muški, pomladak žene te mladež muški i mladež žene u koje spadaju vatrogasci starosti od šesto do 12, odnosno od 12 do 16 godina. Najveća konkurencija bila je u kategoriji pomladak muški u kojoj se natjecalo 58 ekipa. Na treće mjesto plasirala se ekipa DVD-a Donji Mihaljevec, drugo mjesto osvojili su domaćini DVD-a Domašinec, a prvo mjesto zaslužili su vatrogasci DVD-a Peklenica I.

U kategoriji djevojčica natjecale su se 22 ekipe. Treće mjesto osvojile su vatrogaskinje DVD-a Goričan, srebro je otišlo DVD-u Mala Subotica, dok su pobjedu uvjerljivo zaslužile članice DVD-a Držimurec-Strelec. Najveća pozornost ipak je bila usmjerena na vatrogasnu mladež od koje su tri najbolje ekipe u muškoj i ženskoj kategoriji osigurale nastup na državnom natjecanju. Od 38 ekipa mladića najspretnijima i najbržima pokazali su se vatrogasci DVD-a Savska Ves. Drugo mjesto osvojio je DVD Palinovec II, dok su na treće mjesto zasjeli članovi DVD-a Krištanovec. U kategoriji djevojaka za titulu najboljih i plasman na državno natjecanje borilo se 14 ekipa. Treće mjesto osvojile su članice DVD-a Sveta Marija, drugo vatrogaskinje DVD-a Mačkovec, dok su zlatnu medalju uvjerljivo osvojile Šandorovčanke. Najboljim ekipama predsjednik Vatrogasne zajednice Međimurske županije Mario Medved, zapovjednik VZMŽ-a i zapovjednik JVP-a Čakovec Mladen Kanižaj te predstavnik domaćina i načelnik Općine Domašinec uručili su pehare, medalje i nagrade.