REDEA
Radionica Inovativne mreže proizvođača mahunarki
REDEA vas poziva na prvu radionicu Inovativne mreže proizvođača mahunarki (LIN) u organizaciji Javne ustanove za razvoj Međimurske županije REDEA. Radionica će se održati 29. studenoga s početkom u 9 sati u Tehnološko - inovacijskom centru Međimurje.
Ova radionica provodi se u sklopu projekta “Transition paths to sustainable legume-based systems in Europe“ (akronim: TRUE) koji se sufinancira iz Programa Obzor 2020. Naglasak radionice biti će na podizanju svijesti o važnosti mahunarki u promociji održive poljoprivrede te važnosti promocije mahunarki kao konkurentne poljoprivredne kulture Republike Hrvatske. Projektni tim će predstaviti jednu od aktivnosti projekta TRUE, a to je izrada Hrvatske studije slučaja "Mahunarke: njihova potencijalna uloga u poljoprivrednoj proizvodnji Hrvatske" kao i dosadašnje razultate implementacije projekta.
Članove Inovativne mreže proizvođača mahunarki, odnosno, radnu skupinu čine predstavnici poljoprivredne i prehrambeno - prerađivačke industrije, predstavnici znanstvene zajednice, poljoprivrednih proizvođača te relevantnih lokalnih institucija.
Ciljevi radionice su:
• Rezultate znanstvenih istraživanja kao i studije slučaja učiniti dostupnijima poljoprivrednim proizvođačima
• Definirati najznačajnije prednosti i nedostatke mahunarki kao poljoprivredne kulture u RH
• Definirati prepreke u proizvodnom i prerađivačkom sektoru proizvodnje mahunarki.
Sudjelovanje na konferenciji je BESPLATNO, ali zbog ograničenog broja mjesta neophodno se prijaviti na jedan od slijedećih načina: ONLINE prijavom, telefonom 040 395 586 ili putem elektroničke pošte [email protected] najkasnije do 27. studenog 2019. godine.
Program radionice:
- 9.00 – 9.30. Registracija sudionika
- 9.30 – 9.45 Projekt TRUE – pozdravni govor, ukratko o projektu, partnerima i glavnim ciljevima – Magdalena Trstenjak, Javna ustanova za razvoj Međimurske županije REDEA
- 9.45 – 10.00 Predstavljanje radne grupe Inovativne mreže proizvođača mahunarki – očekivanja i iskustva radne grupe
- 10.00 – 10.30 Hrvatska studija slučaja "Mahunarke: njihova potencijalna uloga u poljoprivrednoj proizvodnji Hrvatske" – SEEDEV d.o.o.
- 10.30 – 10.45 Tehnologija proizvodnje mahunarki, g. Toni Vitaljić, VITALIS CROP CARE d.o.o.
- 10.45 – 11.05 Otkup, kooperacija i prerada mahunarki – Podravka d.d.
- 11.05 – 11.30 Pauza za kavu
- 11.30 – 11.45 Sjemenski program i otkup – RWA Hrvatska d.o.o.
- 11.45 – 12.45 Rad u grupama, „kitchen talk“
- 12.45 – 13.00 Zaključak radionice