Atletika i gimnastika 29.06.2018. 08:43. Zadnja izmjena: 29.06.2018. 08:45.

Varaždin

ATLETIKA Mlinariču zlato, Ignacu bronca

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke i juniore održano je u Varaždinu na stadionu Sloboda. Sudjelovalo je preko 300 mlađih atletičara iz 33 atletska kluba mlađih od 18 godina, a uspješan nastup ostvarili su i članovi međimurskih atletskih klubova Međimurje, Nedelišće i Mursko Središće. Najveći doseg ostvario je mladi skakač u vis iz AK Nedelišće, Martin Mlinarič koji je, iako je još uvijek kadet, pobijedio suparnike starije od sebe. Martin je preskočio 185 cm i osvojio prvo mjesto i naslov državnog mlađe juniorskog prvaka za 2018. godinu.

Drugo postolje za međimursku atletiku osigurao je Mladen Ignac, član AK Međimurje, koji je u utrci na 2000 m sa zaprekama osvojio brončano odličje istrčavši ovu zahtjevnu dionicu za 7 minuta 5 sekundi i 82 stotinke. Ignac u svojoj prvoj atletskoj godini napreduje iz utrke u utrku a dokaz da se radi o odličnom trkaču je i 5. mjesto na 3000 m gdje je istrčao svoj osobni rekord od 9 minuta 34 sekunde i 73 stotinke.

Izvor: M. Dobša