Atletika i gimnastika 16.07.2019. 08:16. Zadnja izmjena: 16.07.2019. 08:17.

Pojedinačno prvenstvo

Dvije brončane medalje za atletičare Međimurja u Rijeci

Nakon Splitskog državnog kadetskog prvenstva dva uzastopna vikenda bila su rezervirana za starije uzraste i to oba puta u Rijeci na stadionu Kantrida. Razlog selidbe najboljih atletičara na jug Hrvatske bila je nemogućnost održavanja natjecanja u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, budući da se na jedine tri postojeće lokacije u isto vrijeme odvijaju radovi na sanaciji atletskih borilišta. Novu atletsku tartan stazu tako će tijekom ovog ljeta dobiti stadion Mladosti na Savi u Zagrebu, Stadion Slobode u Varaždinu i što posebno veseli, stadion Mladosti u Čakovcu. Zbog ovog je razloga Atletski sportski klub Split bio domaćin državnog prvenstva za kadetkinje i kadete, a Atletski klub Kvarner u dva je uzastopna vikenda ugostio najbolje juniorke i juniore te mlađe juniorke i juniore.

Na ova dva juniorska natjecanja od međimurskih atletičara nastupili su samo članovi Atletskog kluba Međimurje Čakovec a odlične nastupe okrunili su s dvije medalje i to na natjecanju mlađih juniora. Obje medalje bile su brončanog sjaja, a osvojili su ih Matija Novak u utrci na 200 m i Filip Vučenik u troskoku. Matija je 200 m trčao u vremenu svog osobnog rekorda koji sada iznosi 23,33 sekunde, a osobne rekorde postavio je još i u skoku u dalj te utrci na 100m, osvojivši u obje discipline peto mjesto. Drugo brončano odličje osvojio je Filip Vučenik koji je u troskoku preskočio 13 metara i 8 centimetara, čime je postavio novi osobni rekord. Odlične nastupe ostvarili su i Ana Dobša koja je na 1500 m osvojila četvrto mjesto te na 800 m peto mjesto, šesti je u utrci na 1500 m bio Lovro Žbulj dok je na sedmom mjestu utrku na 400 m završio Ivan Dujić.

REZULTATI:

• Mlađe juniorke: 100m: 29. Marlena Babić; 200m: 29. Marlena Babić; 400m: 25. Marlena Babić; 800m: 5. Ana Dobša; 1500m: 4. Ana Dobša.
  • Mlađi juniori: 100m: 5. Matija Novak, 11. Ivan Dujić, 18. Pavao Strahija, 23. Filip Vučenik; 200m: 3. Matija Novak, 11. Ivan Dujić, 17. Pavao Strahija, 24. Filip Vučenik; 400m: 7. Ivan Dujić; 800m: 13. Lovro Žbulj; 1500m: 6. Lovro Žbulj; dalj: 5. Matija Novak, 9. Pavao Strahija, 13. Filip Vučenik; Troskok: 3. Filip Vučenik

Izvor: Mario Dobša