Atletika i gimnastika 12.12.2016. 09:47.

Memorijal "Stjepan Boltižar“

Gimnastička veteranijada u Zagrebu

Zagrebačko tjelovježbeno društvo Hrvatski Sokol bio je domaćin 27. Memorijala „Stjepan Boltižar“ koji se održao u subotu, 10. prosinca. Za razliku od nekoliko prošlih memorijala kada su se natjecali vrhunski svjetski i europski gimnastičari, na ovogodišnjem natjecanju su svoje znanje i vještine pokazali bivši vježbači, današnji treneri i ostali prijatelji gimnastike. Na ovom međunarodnom turniru okupilo se 13 veterana iz 4 zemlje (Hrvatske, Slovenije, Češke i Kine), u dobi od 31 do 72 godine.

U drugoj kategoriji (od 41 - 50 godina), ujedno i najbrojnijoj, nastupio je Damir Fotak, dugogodišnji trener u GK „MZM“ Čakovec i osvojio treće mjesto. Zanimljivo je da je u toj kategoriji prvo mjesto osvojio bivši reprezentativac Kine Weidong Huang, koji već dugi niz godina živi i radi na relaciji Zagreb-Peking, a povremeno vježba u zagrebačkom klubu. Odlična atmosfera koja je pratila natjecanje nastavila se kasnije na prigodnom domjenku na kojem su se već razrađivale strategije za sljedeći nastup.

Izvor: Mario Vukoja