Atletika i gimnastika 09.11.2019. 07:22. Zadnja izmjena: 09.11.2019. 07:22.

Gimnastika

Gimnastički klub Marijan Zadravec Macan: Prvaci regije sjever

Da je čakovečki Gimnastički klub Marijan Zadravec Macan  rasadnik talenata potvrđeno je još jednom u zadnjem kolu regije sjever u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici za mlađe kategorije. Na natjecanju u Zagrebu nastupilo je više od 250 gimnastičarki i gimnastičara iz deset klubova središnjeg i sjevernog dijela Hrvatske, među njima i 30 članova čakovečkog Kluba koji su i u kategoriji mlađih kadeta i u kadetima osvojili pojedinačna i ekipna prva mjesta. U kategoriji mlađih kadeta za pobjedničku ekipu nastupili su Erik Kovačić, Andro Crnčec, Jan Fišter i Luka Novak, dok su za pobjedničku ekipu kadeta nastupili Noel Novak, Dominik Vidović, Erik Trajbar i Dario Radek.

U pojedinačnoj konkurenciji mlađih kadeta Erik Kovačić osvojio je 1.mjesto, Andro Crnčec 2. mjesto, Jan Fišter 4. mjesto, te Luka Novak 6. mjesto. Među kadetima Noel Novak bio je prvi, Dominik Vidović drugi, Erik Trajbar peti, a Dario Radek jedanaesti. Timon Crnčec osvojio je 1. mjesto kod kadeta D. Obje ekipe postale su prvaci regije sjever te su se  plasirali na završnicu Kupa Hrvatske, na koju mogu samo prvaci iz svake regije. I ovi zadnji rezultati potvrđuje ne samo talent već kvalitetu kontinuiranog rada u čakovečkom Gimnastičkom klubu. Trenerski tim u sastavu Igor Krijažimski, Tatjana Goverdovskaja, Matija Novak i Marija Zadravec izrazili su zadovoljstvo rezultatima te su pozvali sve ljubitelje gimnastike da od 22. do 24. studenog dođu u NGC Aton  Nedelišće i bodre naše natjecatelje na završnici Kupa prvenstva Hrvatske, javljaju nam iz Kluba.