Atletika i gimnastika 30.06.2017. 12:44. Zadnja izmjena: 30.06.2017. 13:11.

Pojedinačno prvenstvo

Lea Ružić dvostruka prvakinja Hrvatske

Sisak je svake godine u lipnju domaćin „Sisačkog gimnastičkog vikenda“ u sklopu kojeg je ove godine održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe kategorije, 2. kolo Kupa Hrvatske, te otvoreno prvenstvo Siska za početnike i rekreativce,prvenstvo na kojem su briljirali mladi Čakovčani.

Nakon završenog prvenstva nameće se niz optimističkih zaključaka. Po svemu sudeći čakovečka ženska gimnastika ima nasljednicu Tijane Tkalčec, to je članica GK Marijan Zadravec Macan LEA RUŽIĆ, dvostruka državna kadetska prvakinja. Nastupila je na dvIje sprave, gredi i tlu na obje je osvojila naslov prvakinje. Uz nju boje čakovečkog kluba branilo je još 20-ak vježbača koji su također ostvarili evidentne, odlične rezultate. U kategoriji mlađih juniora Luki Sedmaku je izmakla medalja na preskoku, bio je četvrti, nastupio je i na svih preostalih pet sprava i uvijek završio među prvih osam. Ana Sambolec je kod juniorki osvojila šesto mjesto na ručama, osmo također na tlu i preskoku, a na gredi je bila deveta.

U drugom kolu Kupa regije sjever Luna Sakač je bila najbolja u kategoriji mlađih juniorki, time je osigurala nastup na završnici Kupa, uz nju su nastupile i Leona Radek, Lorena Lukman i Tena Župančić. Dokazali su se i dječaci, uzeli su tri prva mjesta. Matija Žarković je osvojio prvu zlatnu medalju u kategoriji mlađih kadeta, ispred Adriana Debelca i Noela Novaka. Luka Novak je osvojio četvrto mjesto, Erik Trajabar je bio peti, Jona Žvorc šesti, Erik Kovačić sedmi, a Jan Fišter deveti. Ovi rezultati pokazali su d se od mlade generacije čakovečkih gimnastičara može očekivati neki novi "Filip Ude“.U kategoriji kadeta nastupili su Dario Radek koji je osvojio prvo mjesto, David Lovrenčić drugo mjesto, te Dominik Vidović treće mjesto. U kategoriji seniora C Lovro Đud je osvojio drugo mjesto.

REZULTATI PH MLADI: KADETKINJE A: Lea Ružić: 1. mjesta: tlo (14,800)  i greda (15,000). JUNIORKE A: Ana Sambolec: 6. mjesto:ruče, 8.mjesta: tlo i preskok,9.mjesto: greda. MLAĐI JUNIORI A: Luka Sedmak: 4.mjesto: preskok, 5. mjesto: preča, 6. mjesta: tlo, konj s hvataljkama i ruče, 8. mjesto: karike.

REZULTATI KUP REGIJA SJEVER: KADETI C: Dominik Vidović: 3. mjesto. SENIORI C: Lovro Đud: 2. mjesto. KADETI D:Dario Radek: 1. mjesto, David Lovrenčić: 2.mjesto. MLAĐI KADETI D: Matija Žarković: 1.mjesto. Adriano Debelec: 2. mjesto. Noel Novak: 3. mjesto. Luka Novak: 4. mjesto. Erik Trajbar: 5.mjesto. Jona Žvorc: 6.mjesto. Erik Kovačić: 7. mjesto. Jan Fišter: 9. mjesto. MLAĐE JUNIORKE: Luna Sakač: 1.mjesto. Leona Novak: 8. mjesto. Lorena Lukman: 27. mjesto. EKIPNO: GK Marijan Zadravec Macan I: 1. mjesto. GK Marijan Zadravec Macan II: 2.mjesto.