Biciklizam 27.01.2018. 09:23. Zadnja izmjena: 27.01.2018. 09:30.

Verudela-Pula

Biciklistkinje iz Međimurja Ida Trstenjak i Mia Radotić među najboljima u državi

U Verudeli-Pula održano je nacionalno prvenstvo u ciklokrosu, (disciplina koja spaja elemente iz cestovnog i brdskog biciklizma).  Međimurski klub Mura Avantura nastupio je s timom od šest natjecatelja, te su ostvarili slijedeće rezultate: Matija Trstenjak nakon osvojenog prošlogodišnjeg naslova u kategoriji U-14, ove godine je i u kategoriji U-15 pobijedio, te postao nacionalni prvak, Ida Trstenjak - kadetkinja osvojila je 3. mjesto,  Stjepan Hunjak , junior 3. mjesto,  Mihael Krobot, kadet 4. mjesto,  Marko Žnidarić veteran-A 3. mjesto,  Patrik Antolašić kategorija sport - 2. mjesto.

Na utrci je nastupilo ukupno 93 natjecatelja. Nakon proglašenja pobjednika u ciklokrosu, Hrvatski biciklistički savez proglasio je i najuspješnije bicikliste u cestovnom biciklizmu u 2017 godini gdje je Matija Trstenjak iz Jurovčaka osvojio 2. mjesto u ukupnom poretku cestovnog kupa u kategoriji U-14, dok je njegova sestra Ida Trstenjak proglašena najboljom cestovnom biciklistkinjom u kategoriji djevojaka do 15 godina, zajedno s (u njihovim  kategorijama) Majom Perinović juniorkom iz Bk Zadra, Irinom Puvača kadetkinjom iz BK Rijeke te Mijom Radotić u elite-kategoriji, Ivanovčankom koja se natječe za profesionalni klub BTC City Ljubljana.  Međimurje tako ima dvije od četiri najbolje biciklistkinje u Hrvatskoj.