Biciklizam 23.07.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:33.

BICIKLIZAM – PET POSTOLJA MLADIH BICIKLISTA BK MURA AVANTURA

Mladi biciklisti BK Mura/Avantura Sv. Martin na Muri b ili su uspješni na Nacionalnom prvenstvu u brdskom biciklizmu /XCO/ koje je održano u Dubovcu kraj Karlovca u organizaciji tamošnjeg Brdsko-biciklističkog kluba T-Rex. Osvojili su dva naslova državnih prvaka, dva naslova državnih viceprvaka, jedno treće i tri četvrta mjesta, što je izuzetan uspjeh ovog „mladog“ klub a. Već treću godinu za redom državnim prvakom u kategoriji dječaka U-15 posao je TIMOTEJ KOCEN, odmah iza njega u istoj je kategoriji srebrno odličje osvojio STJEPAN HUNJAK. LOVRO POSEL državni je prvak u kategoriji dječaka U-14, među djevojčicama državna viceprvakinja kategorije djevojčica U-13 je IDA TRSTENJAK, a na postolje se je kao trećeplasirana u kategoriji djevojčica U-15 popela ANJA ROB. Medalje su trojici mladih izmakle „za dlaku“ – 4.mjesta osvojili su MATIJA TRSTENJAK u kategoriji dječaka U-13, NIKOLA VINKO u kategoriji kadeta, te IVAN RUŽMAN u kategoriji Sport. Ova utrka poslužila je i kao pripremna pred skori nastup mladih vozača na Europskom MTBprvenstvu koje će se od 10.-14.kolovoza održati u austrijskom Garazu. Poziv za reprezentativni nastup na EP-u osigurali su Timotej Kocen i Stjepan Hunjak, dok je Lovro Posel prva rezerva.

Velika vrućina nije pak smetala brojnim klupskim rekreativcima koji su vozeći kroz tri države uveličali 12.tradicionalni Panonski maraton triju država. Start i cilj bio je u mađarskom gradiću Lenty, na velikom /110km/, srednjem /60km/ i obiteljskom /15 km/maratonu sudjelovali je više od 300 biciklista-rekreativaca iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Hrvatske, svi su sudionici po dolasku u cilj od organizatora primili medalje za uspomenu, sve je pak završilo zajedničkim druženjem. Iduće godine maraton starta iz slovenske Lendave, a 2017.godine iz Svetog Martina na Muri.