Sport 19.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

Nedelišću minimalna pobjeda, Mladost bez sreće

III. HNL-ISTOK

NEDELIŠĆE 1
CROATIA (Đ) 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac: Špehar. Strijelac: Jagec (57, 11m).
Nedelišće: Košir, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Jagec, Mihalic (73. Stanković), Bujanić (67. Perišić), Premuš, Zanjko, Treska, Celinger. Trener: Ivica Mihalić
Minimalna i zaslužena pobjeda Nedelišća u borbenoj, čvrstoj i do posljednje minute neizvjesnoj utakmici. Gosti su od 24. minute igrali s igračem manje jer im je zbog udaranja domaćeg igrača isključen Bešlić ali im se to nije osjetilo na terenu te se na odmor otišlo bez pogodaka. U nastavku utakmice domaćin je puno bolja ekipa. U 57. minuti nakon ubačaja Treska biva srušen u gostujućem šesnaestercu i sudac opravdano pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran realizator je Jagec. U 60. minuti Zavrtnik upućuje dobar udarac kojeg odlično brani gostujući vratar Piplica dok je tri minute kasnije Jagec proigrao Zavrtnika koji pronalazi Premuša koji ulazi u odličnu priliku ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Isti igrač nepromišljeno reagira u 74. minuti kada je odgurnuo gostujućeg igrača te i on mora prijevremeno na hlađenje. U 81. minuti nakon ubačaja Treska je odlično iz voleja uputio udarac ali lopta odlazi iznad gola. Nekoliko minuta prije kraja utakmice pogrešku gostujućeg vratara umalo je iskoristio Jagec koji upućuje udarac koji odlazi tik pored gola te utakmica završava zasluženim slavljem domaćina.
ĐAKOVO 2
MLADOST (P) 0
Đakovo - igralište NK Đakovo. Gledatelja 150. Sudac: Mihalj. Strijelci: 1:0 Barišić (26), 2:0 Borko (63).
Mladost/P: Marčec, Vutek, Hižman, Bađari, Radiković, Jarić (12. Vlah), Hrešć (75. Hozjak), Dodlek, Balent, Habuš, Sabol (81. Hladnik) Trener: Zoran Kraljić
Jedna od najboljih utakmica Mladosti na gostovanju ali rezultat je ponovo izostao i to prije svega zbog problema realizacije jer je propušteno nekoliko odličnih prilika a i sreća nije bila na strani Preložana. Već na samom početku u 12. minuti ostali su bez Jarića koji se ozlijedio te ga je zamijenio Vlah. Dosta dobro su igrali u prvih 45 minuta dok su u tri navrata nakon odličnih ubačaja Hižmana i Balenta opasno zaprijetili ali bez rezultata. Domaćin u 26. minuti nakon slobodnog udarca i gužve gdje se lopta odbija od Habuša u gol ostvaruje vodstvo od 1:0. U nastavku potpuna dominacija gostiju koji u 50. minuti imaju više nego izglednu priliku preko Sabola koji je ne uspijeva realizirati. Pet minuta kasnije odlični na ovoj utakmici Habuš pogađa spoj stative i vratnice dok isti igrač nešto kasnije pogađa i stativu. U tom dijelu gosti su prijetili sa svih strana gol domaćina visio je u zraku ali lopta jednostavno neće u gol. Kazna za te sve promašaje stiže u 63. minuti kada u brzoj kontri domaćin postiže pogodak za 2:0. Gosti pokušavaju nešto učiniti dok odličan udarac Balenta brani domaći vratar te utakmica završava pobjedom domaćina.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 15. kola: Slavija - NAŠK 5:1, Koprivnica - MV Croatia 1:2, Olimpija - Višnjevac 2:0, Graničar - Bjelovar 2:2, Križevci - Mladost (C) 1:4, Sloboda - Grafičar Vodovod 1:2, Belišće - Lipik 1:0.
1. Lipik 15 10 2 3 44:17 32
2. Slavija 15 9 2 4 26:20 29
3. MV Croat. 15 8 2 5 35:18 26
4. Croatia/Đ 15 7 5 3 31:16 26
5. Bjelovar 15 7 5 3 28:15 26
6. Mladost/C 15 7 5 3 25:18 26
7. Graničar 15 7 4 4 27:24 25
8. Đakovo 15 7 3 5 21:23 24