Sport 12.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

IV. HNL: Osmica Graničara

SLOBODA 4
DINAMO (P) 0
Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Novosel (Varaždin). Strijelci: 1:0 Goricaj (64), 2:0 Goricaj (68), 3:0 Srnec (74), 4:0 Goricaj (80).
Sloboda: Kolar, Buhanec, Angel, G. Petek, Levec, Katanec, Heđa (od 63. Tkalec), Srnec, Goricaj, D. Novak, S. Novak (46. D. Petek). Trener Stjepan Petek
Dinamo/P: Jurec, Klokar, D. Žulić, Halić, Dominić, Marčec, Juras, Cirkvenčić, Lovrenčić, Štampar (67. Da. Žulić), Kolarić. Trener Santino Debelec
Uvjerljivom pobjedom domaći su završili nastup pred svojim gledateljima u 1. dijelu prvenstva. U prvom poluvremenu bez pogodaka, u drugom su se razigrali i u roku od 10 minuta postigli tri pogotka i riješili utakmicu. Domaći trener Petek dobrom je taktikom nadigrao svog suparničkog kolegu, gledatelji su zadovoljno napustili igralište a posebno se istakao trostruki strijelac Milivoj Goricaj. Od gostiju se očekivalo više. (J. Freiler)
PODRAVINA 3
SLOGA 0
Ludbreg - igralište Podravine. Gledatelja: 100. Sudac: Novak (M. Središće). Strijelci: 1:0 Vađunec (12), 2:0 Vađunec (35), 3:0 Sušec (86).
Sloga: Novak, F. Orehovec, Zoka, Obadić, D. Vabec, Kolar, R. Glad (75. Bajzek), D. Glad (46. Da. Vabec), Vugrinec (61. Vrbanec), Belić, N. Orehovec. Trener Ivan Hamonajec
Osnovna konstatacija s ove utakmice je da su Čakovčani mogli rezultatski bolje proći. Posebno zbog toga što su u drugom poluvremenu bili bolji i što su F. i N. Orehovec kod vodstva domaćih 2:0 imali šanse no nisu bili dovoljno precizni. Slogaši imaju primjedbe i na kriterij dosuđivanja kartona, a treći su pogodak primili, prema tvrdnji odgovornih iz kluba, nakon što je strijelac igrao rukom. (J. Freiler)
GRANIČAR 8
DINAMO (D) 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja: 70. Sudac: Vugrinec (Komarnica). Strijelci: 1:0 V. Kos (31), 2:0 F. Kos (35), 3:0 F. Kos (49), 4:0 F. Kos (56), 5:0 Gorupić (66), 6:0 V. Kos (71), 7:0 V. Kos (77), 8:0 Paveli (86).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Horvat (46. Fundak), Latin (46. Gorupić), Matotek, Habuš, Paveli, Hertelendi, F. Kos, Matulin (75. Vukotić), V. Kos. Trener: Branko Lipić
Dinamo/D: Bobičanec, Trstenjak, Vargek, Tizaj, Klemeničić, Jakšić, Lovrek (46. Baranašić), Krznar (65. Topalović), Peras, Strahija, Erić. Trener: Ivan Marodi
Braća Kos, Filip i Vilim zabili su nogometašima Dinama čak šest pogodaka od kojih je Filip postigao hat-trik. Bilo je to u igri u kojoj su domaći u svim elementima igre dominirali nad indisponiranim gostima. Stekli smo dojam da su Kotoripčani mogli postići znatno više pogodaka i to naročito prvih pola sata kada im je igra bila neučinkovita. Gosti su na vrata Tropšeka uputili prvi udarac u 27. minuti, a 10 minuta poslije se Zoran Strahija našao sam pred domaćim vratima koje je prebacio. Drugu izglednu prigodu je imao Jurica Tizaj u 83. minuti kada je domaći vratar njegov udarac vrlo lijepom paradom zaustavio. Tijekom čitavog susreta padala je dosadna jesenska kiša, a zadnjih 15 minuta igrano je pod reflektorskom rasvjetom. Bilo bi zanimljivo znati kako će delegat Franjo Fais ocijeniti pomoćnog suca Marka Stolnika koji sa zaleđima „nije na ti“. (M. Grubić)
ČAKOVEC 6
NOVI MAROF 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Čosić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Frljužec (36), 2:0 Frljužec (50), 3:0 Dasović (60), 4:0 Frljužec (64), 4:1 Hrebak (70), 5:1 Malović (79), 6:1 J. Novak (79).
Čakovec: Mađarić, Šoštarić, I. Novak, Horvat, Pintarić, A. Begović (60. Hadžić), Frljužec, Malović, M. Novak (80, Runevski), Murković (86. Buhanec), Dasović. Trener Mario Kovačević
Težak teren i kiša onemogućili su bolju igru, ne i očekivanu pobjedu domaćih do koje su došli nakon što su dugo ‘lomili’ otpor gostiju, u drugom poluvremenu. Istakao se trostruki strijelac Frljužec, ostali također zaslužni i najavljuju pobjedu i u posljednjem jesenjem kolu u Domašincu. (J. Freiler)
MLADOST 0
TRNAVA 1
Varaždin - igralište Mladosti. Gledatelja: 50. Sudac: Belović (Novo Selo na Dravi). Strijelac: 0:1 S. Jakšić (74).
Trnava: Jasenović, A. Jakšić, Farkaš, Gudlin, Katanec, Blagus, S. Jakšić (89. Vlahek), Malović, Mesarić (86. I. Jakšić), Pongac (84. Mlinarec), Ribić. Trener: Zlatko Bađari
Nogometaši Trnave prekinuli su neugodni niz poraza na gostovanju u Varaždinu gdje su zasluženo pobijedili prelijepim pogotkom Simona Jakšića. Njegov rezantni udarac iskosa s lijeve strane završio je u suprotnom gornjem desnom uglu nemoćnog vratara Banfića. Bilo je to u igri gdje u prvom dijelu, osim stative domaćih, nije bilo obostranih prigoda. U drugom dijelu gosti su preuzeli inicijativu što je i rezultiralo zasluženim „jedincem“. Mihaelo Belović, dobri sudac utakmice, bio je izložen napadu domaćih napadača kada su domaći navijači upali u teren, a da redateljska služba nije intervenirala!? (M. Grubić)
IVANČICA 4
ČUKOVEC ‘77 1
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Kolarić (NSR). Strijelci: 1:0 Cikač (17), 2:0 Cikač (29), 2:1 Bartolić (64), 3:1 Mendaš (69), 4:1 Mendaš (84, 11m).
Čukovec ‘77: Lehki, Vuk, Herc, Bartolić, Mihoci, Horvat, Begović (89. Jezerčić), Lončarić, Vukina, Božek (od 59. Madić), Grgec
Nakon vodstva domaćina od 2:0 gosti se uspijevaju vratiti u utakmicu pogotkom Bartolića ali samo nakratko jer pet minuta kasnije Menduš povećava rezultat na 3:1, dok isti igrač šest minuta prije kraja utakmice pogotkom postavlja konačnih 4:1. (Z. Premuš)

Rezultat 12. kola: Plitvica - Sračinec 5:0.
1. Podravina 12 11 1 0 59:3 34
2. Čakovec 12 10 1 1 48:9 31
3. Graničar 12 8 0 4 27:10 24
4. Sloga 12 6 3 3 23:14 21
5. Trnava 12 6 2 4 15:15 20
6. Sračinec 12 6 2 4 14:16 20
7. Sloboda 12 6 1 5 22:14 19