Sport 19.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

Sloboda slavila u Čukovcu

IV. HNL SJEVER A

ČUKOVEC ‘77 1
SLOBODA 3
Čukovec - igralište NK Čukovec. Gledatelja 150. Sudac: Jalušić. Strijelci: 1:0 Lončarić (22, 11m), 1:1 Novak (44), 1:2 Goricaj (49), 1:3 Srnec (86).
Čukovec 77: Mikulan, Vuk, Herc, M. Mihoci (46. Begović), D. Mihoci (70. Madić), Krznar, Lončarić, Bartolić, Vukina, Poljak, Grgec
Sloboda: Kolar, Borko, Buhanec, Kamenar (83. Novak), Levec, Katanec, Heđa (46. Tkalčec), Srnec, Goricaj, Novak, Fučko (46. Petek). Trener: Stjepan Petek
Nakon vodstva domaćina od 22. minute gosti su u većem dijelu utakmice bili nadmoćniji dok su minutu prije odlaska na odmor poravnali pogotkom Novaka. Ubrzo u nastavku Goricaj preokreće rezultat na 1:2 dok je treći pogodak postignut autogolom domaćeg igrača. Treba naglasiti težu povredu domaćeg igrača Dominika Mihocija u 70. minuti koji je prebačen vozilom hitne pomoći u čakovečku bolnicu. (Z. Premuš)
TRNAVA 1
IVANČICA 1
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja: 300. Sudac: Vugrinec (Komarnica). Strijelci: 0:1 Pintarić (41), 1:1 Katanec (90, 11m).
Trnava: Jasenović, A. Jakšić, Farkaš, Gudlin, Katanec, Blagus, S Jakšić, Malović (78. Vahek), Mesarić, Pongrac (60. Vlah), Mlinarec (60. Ribić). Trener: Zlatko Bađari
Igrači Trnave nisu se najljepše na kraju polusezone oprostili od svojih gledatelja. Osvojili su svega bod u igri koja nije zadovoljila, naročito u prvom dijelu susreta. Gosti su u tom dijelu poveli lob udarcem s visine 16 metara. U drugi dio susreta domaći su ušli znatno angažiranije, imali su inicijativu koju su im priječili gosti čestim izbacivanjem lopte izvan igrališta, čestim prekidima, simuliranjima, a što im je sudac Vugrinec tolerirao. Zasluženo su izjednačili u sudačkom produžetku kada je jedan gostujući igrač lopti Josipa Ribića u kaznenom prostoru promijenio smjer. Siguran realizator najstrože kazne bio je domaći kapetan. (M. Grubić)
DINAMO (D) 0
ČAKOVEC 4
Domašinec - igralište Kokotov vez. Gledatelja 100. Sudac: Stolnik. Strijelci: 0:1 Novak (23), 0:2 Novak (42), 0:3 Šoštarić (53), 0:4 Treska (78).
Dinamo/D: Bobičanec, Trstenjak, Baranašić, N. Krznar, Tizaj, Jakšić, Peras, Vargek, Erić, A. Krznar
Čakovec: Apostolovski, Runevski, Šoštarić, Novak, Pintarić, Begović, Frljužec, Vugrinec, Malović (32. Hadžić), M. Novak ( Buhanec), Dasović (67. Treska). Trener: Mario Kovačević
Desetkovani domaćin kao što se i očekivalo na kraju izuzetno loše jeseni od svojih navijača u susretu s Čakovcem oprostio se porazom. Gosti su u prvom dijelu preko dvostrukog strijelca Jurice Novaka ostvarili vodstvo da bi u nastavku Šoštarić i Treska postigli pogotke za konačnih 0:4. (Z. Premuš)
SLOGA 4
GRANIČAR 1
Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Horvat (S. Ves). Strijelci: 0:1 Gorupić (6), 1:1 Vugrinec (17), 2:1 R. Glad (27), 3:1 Bajzek (66), 4:1 Balić (89).
Sloga: Novak, F. Orehovec, Zoka, Obadić, D. Vabec, Kolar, R. Glad, Da. Vabec, N. Orehovec, Balić, Vugrinec (57. Bajzek). Trener Ivan Hamonajec
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Latin, Matotek, Habuš, Paveli, Kos, Hertelendi, Gorupić, Matulin. Trener Branko Lipić
Na najbolji mogući način su domaći zaključili prvi dio prvenstvene sezone. Pobjeda je zaslužena, plod bolje igre tijekom cijele utakmice. Gosti su rano došli u vodstvo, Gorupić je iskoristio nepažnju domaće obrane i lobom s 25 metara svladao Novaka. Iza toga do kraja u znaku domaćih, koji su prvo preokrenuli rezultat do odmora, a zatim s još dva uz bolju igru potvrdili vodstvo. Gosti neopasni, treći gol domaćih ide na dušu obrane i vratara, dok je domaći bio bez posla. (J. Freiler)
DINAMO (P) 4
PLITVICA 2
Palovec - igralište NK Dinamo. Gledatelja 150. Sudac: Pajtak. Strijelci: 1:0 Cirkvenčić (4), 2:0 Debelec (16), 3:0 Cirkvenčić (26), 3:1 Melnjak (43), 3:2 Črnila (53), 4:2 M. Juras (61).
Dinamo/P: T. Juras, Jančec, Žulić, Halić (41. Klekar), Mihalović, Debelec, Lovrenčić, Štampar (17. Ružić), Kolarić, Cirkvenčić, M. Juras. Trener: Ivan Dominić
Na oproštaju od vjernih simpatizera nogometaši Dinama ostvarili su zasluženu pobjedu nad Plitvicom od 4:2. Odličnih prvih pola sata igre domaćinu je donio visoko vodstvo od 3:0 pogocima u dva navrata Cirkvenčića i Debelca da bi se opustili što su gosti iskoristili te su se s dva pogotka vratili u utakmicu. Marinko Juras pogotkom je potvrdio sigurnu pobjedu. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 13. kola: Novi Marof - Mladost 2:0, Sračinec - Podravina 1:1.