Sport 19.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

KOŠARKA: Čakovec s novim trenerom

A-2 LIGA SJEVER
Čakovec s novim trenerom
NEDELIŠĆE - MEĐIMURJE 70:92
Međimurski derbi u 6. kolu u Nedelišću odigrali su domaće Nedelišće i Međimurje. Pobjedu je untaoč problemima sa ozljedama odnijelo Međimurje, na kraju i uvjerljivo sa 22 poena prednosti iako je nakon treće četvrtine bilo samo 57-50, ali u posljednjoj četvrtini gosti iz Čakovca dižu gas i na kraju dobivaju uvjerljivo rezultatom 70-92.
ČAKOVEC - MLADOST 98:76
Košarkaši Čakovca uvjerljivo su pobijedili jednu od najslabijih momčadi lige, Mladost iz Đurđevca sa 22 poena prednosti. Čakovcu je ovo bila prva utakmica na klupi sa novim trenerom Milanom Hajdinjakom koji je zamjenio dosadašnjeg trenera Marina Zirduma koji je dobio ponudu najbogatijeg kluba A-2 lige sjever, Križevaca, te je sada tamo trener.
Ostali rezultati 6. kola: Radnik - Petar Zrinski odgođeno, Ivančica - Grafičar 81:71, Podravac - Bjelovar 94:80, Š.K. Vindija - Križevci 75:62.
12. Radnik 5 0 5 -130 5
Parovi 7. kola: Križevci - Čakovec, Bjelovar - Vindija, Međimurje - Podravac, Grafičar - Nedelišće, Petar Zrinski - Ivančica, Mladost - Radnik.

B-1 LIGA SJEVER
Poraz M. Središća
Košarkaši M. Središća doživjeli su iznenađujući poraz u Lepoglavi. Dobro su krenuli u utakmicu i u prvih 5 minuta primili samo 2 poena, vodili i 12 razlike u prvom poluvremenu, ali onda slijedi opuštanje, par pogođenih ludih šutova domaćina koji ih vraćaju u utakmicu. Dvije minute do kraja utakmice M. Središće ima 4 poena prednosti, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu, a 17 promašenih slobodnih bacanja i nerealiziranih 4-5 kontri dovoljno govori o koncentraciji komaraca.
Dubravčan i dalje melje sve pred sobom, a ovaj puta je u lokalnom derbiju, koji je bio sve samo ne derbi stradala Kotoriba sa ogromnih 48 koševa razlike, uz vatrenu atmosferu domaćih navijača, a tom je pobjedom Dubravčan zasjeo na prvo mjesto na ljestvici i sada miran čeka subotnji derbi u M. Središću. Drugi lokalni derbi igran u D. Kraljevcu bio je sretniji za goste iz Preloga koji su svladali domaćine sa rezultatom 53-66. Međimurje Globetka je nakon prošlotjednog debakla protiv Donjeg Kraljevca skupila snage i sa gostovanja iz Koprivnice se vraća sa punim plijenom. Pobijedili su domaćine sa 11 poena razlike. Mladost iz Ivanovca gostovala je kod posljednje ekipe na ljestvici, Cestice i sa pobjedom se vratila doma. Možda malo teže od očekivanog, ali bodovi su tu. Na kraju je bilo 54-60.
Rezultati 4. kola: Grafičar - Vinica 80:46, Donji Kraljevec - Prelog 53:66, Koprivnica - Međimurje Globetka 67:78, Lepoglava - M. Središće 76:73, Dubravčan - Kotoriba 96:48, Cestica 2000 - Mladost 54:60.