Košarka 31.10.2017. 09:42. Zadnja izmjena: 31.10.2017. 09:50.

Košarka

2. HRVATSKA LIGA: Međimurje deklasiralo Viroviticu

Međimurje - Virovitica 109:65

(28:17, 33:12, 24:20, 24:16)

Međimurje: Pustić L. 1, Gašparić D. 16 (2x3), Kuzmić D. 15 (1X3), Horvat S. 5, Vojković M. 7, Juras S. 8, Drk I. 14 (4x3), Kranjčec M. 15 (1x3), Novak M.(cap) 2, Ostoja D. 5, Kranjčec S. 16 (2x3), Valpatić B. 5 (1x3)

Košarkaši Međimurja ne posustaju. Upisali su i treću uvjerljivu pobjedu, a stradala je Virovitica. Pobjeda od čak 44 razlike za potvrdu prvog mjesta nakon tri kola u kojem je uz njih još samo Bjelovar neporažen. Već od samog početka dalo se naslutiti da će doći do laganih bodova. Nakon prvih deset minuta već je bilo plus 11 na kontu naših košarkaša. Gosti iz Virovitice potpuno su razbijeni u drugoj četvrtini koju je Međimurje dobilo s 21 poenom razlike za plus 32 nakon prvog dijela susreta. Iako su usporili tempo, Međimurje dobiva i drugo poluvrijeme za konačnih plus 44. Košarkaši Međimurja bili su posebno raspoloženi u šutu za tri poena, ubacili su 11 trica, od toga ih je Igor Drk ubacio četiri.

Ostali rezultati 3. kola: Bjelovar - Labrada 69:57, Koprivnica - Podravac II 97:85, Ivančica - Radnik 88:68.

8. Podravac 3 0 3 -44 3

Parovi 4. kola: Virovitica - Koprivnica, Labrada - Podravac II, Radnik - Međimurje, Bjelovar - Ivančica.

4. LIGA KOŠARKAŠA

Težak poraz D. Kraljevca

U 2. kolu vidjeli smo težak domaći poraz Donjeg Kraljevca od Vindije, dok su Nedelišće i Kotoriba upisali uvjerljive pobjede. Rudar je unatoč vrlo dobrom otporu upisao poraz na gostovanju kod jednih od favorita natjecanja, Petrijanca. Čakovec Globetka bila je slobodna u ovom kolu.

Nedelišće - Vinica 80:60

(25:16, 20:15, 19:15, 16:14)

Nedelišće: Maronić I. 7, Bašek V. 5, Posavec T. 4, Ganzer M. 2, Jalušić D. 3, Marciuš K. 15, Šegović I. 26, Miholček K. 10, Pintarić J. 8, Gašparlin S. Jalušić M.

Nedelišće je na krilima Ivana Šegovića i njegovih 26 poena došlo do uvjerljive pobjede protiv Vinice, prve u prvenstvu. Već se nakon prve četvrtine vidjelo u kojem smjeru će ići ova utakmica, a završilo je s uvjerljivih plus 20.

Petrijanec - Rudar 79:71

(19:17, 20:23, 20:15, 20:16)

Rudar: Varga A. 17, Đokić N. 5, Rošić Novak J. 3, Perčić T. 2, Radiković T 24, Vinko Novak A. 14, Dodlek S. 6, Brodar N.

Rudar je protiv jednog od favorita za vrh odigrao neizvjesnu utakmicu iako su bili bez prvog strijelca iz prošle sezone, Marka Bedija. Na poluvremenu je sastav iz Murskog Središća imao poen prednosti, a u drugom su nakon velike borbe ipak popustili iskusnim domaćinima i unatoč 10 pogođenih trica (Radiković 4, Varga 3) upisali poraz. Tomislav Radiković najbolji kod Rudara s 24 poena, a dobar je bio i Alen Varga s 17 koševa.

Donji Kraljevec - Vindija 59:100

(22:27, 7:26, 14:26, 16:21)

Donji Kraljevec: Dopuđ L. Lepen D. 3, Švenda T. 4, Moharić L. 4, Štefan J. 13, Ivanović J. 13, Švenda G. Horvat L. 2, Balent N. 2, Ružić M. 14, Novosel M. 2, Krušelj B. 2

Donji Kraljevec teško je stradao na domaćem terenu od Vindije iz Varaždina. U prilog im nije išao ni izostanak najboljeg strijelca i igrača Davida Ivanovića. Kraljevčani su dostojan otpor pružali samo u prvoj četvrtini u kojoj su bili na minus pet. Vindija je agresivnom obranom i presingom po cijelom terenu riješila susret u drugoj četvrtini koju su dobili s 26:7. Vindija je na kraju slavila s 41 poenom razlike. Mihael Ružić s 14 koševa najbolji u redovima Donjeg Kraljevca.

Kotoriba - Dubravčan 92:61

(16:21, 22:10, 33:12, 21:18)

Kotoriba: Varga D. 11, Zvošec A. 17, Fuš I. 2, Fuš P. 21, Seličanec S. 8, Pogorelec M. 2, Blažeka P. 19, Matulin D.A. Zvošec F. 12

Dubravčan: Klipić Ka. 16, Ujlaki B. 2, Matotek A. Klipić Kr. 22, Lisjak I. Munka G. 19, Fuš H. 2, Matotek M.

Kotoriba je očekivano upisala bodove protiv svoje druge momčadi, Dubravčana. Mladi košarkaši Dubravčana dobili su prvu četvrtinu, ali u sljedeće dvije Kotoriba je pokazala tko je gazda i rješila susret. Na kraju uvjerljivih plus 31 na krilima Petra Fuša koji je ubacio 21 i Patrika Blažeke s 19 poena. Krešo Klipić najbolji kod poraženih s 22 poena dok je Goran Munka ubacio 19.

Ostali rezultati 2. kola: Grafičar II - Lepoglava 60:87, Čakovec Globetka slobodna.

(24:20, 23:27, 20:25, 15:18)

Čakovec Globetka: Levačić 5, Podvezanec 8, Gomzi, Novak 11, Zaspan, Golubić 20, Vugrinec 26, Vurušić, Terek 12, Škoda, Radek, Marković

Prekrasna priča KK Čakovec Globetke u Kupu Krešimira Ćosića je završena. Međimurski četvrtoligaš sastavljen od veterana i većinom bivših igrača KK Međimurje, poraženi su od drugoligaša KK Đakovo. Podsjetimo, Čakovec Globetka je prvo u finalu kupa Međimurja bila bolja od favorita i gradskog rivala, drugoligaša Međimurja. Nakon toga su u finalu regije sjever bili bolji od još jednog drugoligaša, Radnika iz Križevaca. Treću prepreku, pobjednika istočne regije, KK Đakovo nisu uspjeli dobiti iako su pružili odličan otpor.