Košarka 24.10.2018. 09:05. Zadnja izmjena: 24.10.2018. 09:08.

Košarka

2. LIGA KOŠARKAŠA-SJEVER: Međimurje otvorilo prvenstvo porazom

Prvo kolo Druge lige košarkaša sjever naši su košarkaši otvorili i drugim porazom od Podravca u samo tjedan dana. Nakon što su poraženi u finalu kupa regije sjever, Međimurje je novi uvjerljiv poraz od istog protivnika upisalo na samom startu nove prvenstvene sezone u Virju.

Podravac-Međimurje 85:63 (17:16, 32:16, 10:19, 26:12)

Međimurje: Kranjčec M. 4, Krajačić 13, Lončarić, Juras, Drk 9, Kuzmić 11, Rusak, Ostoja 20, Kranjčec S. 4, Horvat 2.

Međimurje je najviše zahvaljujući Danijelu Krajačiću, Igoru Drku i mladom Mislavu Kranjčecu bilo potpuno ravnopravan protivnik favoriziranom domaćinu u prvoj četvrtini. Podravac je s minimalnom prednošću dobio prvi period.

Druga četvrtina otišla je potpuno na stranu Podravca koji je u tim trenucima predvodio Stefan Zadravec. Domaćini su u tim trenucima bili vrlo raspoloženi te su Međimurju ubacili čak 32 poena i na odmor otišli s 17 poena prednosti.

Visoka prednost nije obeshrabrila Međimurje u drugom poluvremenu. Mladi Domagoj Kuzmić bio je najzaslužniji što je Međimurje s minus 17 došlo na minus osam uoči posljednje četvrtine. On je u tom periodu ubacio 8 od svojih 11 poena na utakmici.

Podravac ipak nije dozvolio da se Međimurje još približi. Zaigrali su puno bolje i agresivnije u odlučujućih 10 minuta i na kraju slavili s uvjerljiva 22 poena razlike. Ostoja je predvodio Međimurje s 20 poena dok ih je Krajačić ubacio 13.

Međimurje će u 2. kolu na domaćem terenu dočekati Bjelovar.

Ostali rezultati 1. kola: Radnik-Vindija 69:51, Bjelovar-Virovitica 70:87, Grafičar-Koprivnica 56:62, Ivančica-Labrada 89:80.

Parovi 2. kola (27. listopada): Ivančica-Radnik, Labrada-Koprivnica, Virovitica-Grafičar, Međimurje-Bjelovar, Vindija-Podravac.