Košarka 28.02.2019. 11:38. Zadnja izmjena: 28.02.2019. 11:42.

14. kolo

2. LIGA KOŠARKAŠA SJEVER: Međimurje uvjerljivo protiv Virovitice

MEĐIMURJE – VIROVITICA 86:61

Međimurje: Kljaić 7, M. Kranjčec 14, Drk 9, Kuzmić 8, Rusak, Novak, Ostoja 16, Horvat 16, S. Kranjčec 5, Krajačić 11. Trener: Mario Novak

Novom uvjerljivom pobjedom, košarkaši Međimurja na korak su bliže osvajanja drugog mjesta 2. lige košarkaša sjever, pobijedivši Viroviticu s uvjerljivih 86:61. Neizvjesnost u susretu između Međimurja i Virovitice postojala je samo u prvih deset minuta utakmice. Taj period naši su košarkaši dobili sa 17:13, a već je u drugoj četvrtini sve sjelo na svoje mjesto. Odlična igra u tom dijelu utakmice donijela je Međimurju 18 poena prednosti na poluvremenu. U trećem periodu Virovitica igra puno bolje, ali i taj period dobiva Međimurje 26:24 i u posljednjih deset minuta se ulazi s okruglih 20 poena prednosti. Međimurje je rutinski odigralo posljednju četvrtinu za konačnih 86:61.

Najbolji u ovoj pobjedi bili su oni najiskusniji, veterani Saša Horvat i Davor Ostoja sa po 16 poena dok je odmah uz bok njima bio mladi Mislav Kranjčec s 14 poena. Međimurje u idućem kolu igra protiv Labrade Žurko.