Košarka 08.02.2019. 23:53. Zadnja izmjena: 08.02.2019. 23:53.

8. kolo

3. LIGA KOŠARKAŠA: Donji Kraljevec uvjerljiv

Počeo je drugi dio sezone košarkašima u Trećoj ligi sjever. Vodeći Donji Kraljevec bio je vrlo uvjerljiv protiv posljednje Vinice te je upisao i svoju sedmu pobjedu iz isto toliko utakmica. Najbolji u domaćoj ekipi bili su Bono Krušelj s 24 te David Ivanović s 22 poena, a utakmica je na kraju završila 88:46.

• Branitelj naslova, Čakovec Globetka, morala se pomučiti protiv varaždinskog Sjever American Dollara više od očekivanog. Globetka je na poluvrijeme otišla s tri poena prednosti, da bi gosti treću četvrtinu dobili s 17:8 i u posljednju dionicu ušli sa šest poena prednosti. Međutim, na krilima Aleksandra Golubića (31 poen, 8 trica) u posljednjoj dionici preokrenuli su rezultat i na kraju slavili sa sedam poena prednosti, 77:70.
  • Rudar je upisao poraz na gostovanju kod Petrijanca. Domaćini su nakon tri četvrtine riješili pitanje pobjednika kada su pobjegli na 17 poena prednosti. Rudar je poraz ublažio u posljednjoj dionici za konačnih 54:62. Najbolji kod sastava iz Murskog Središća bili su Jan Rošić-Novak s 16 te Arijan Vinko-Novak s 15 poena.
  • Dubravčan je upisao pobjedu protiv Lepoglave 83:69. Domaćini su krenuli dobro i nakon prvih deset minuta bili na plus devet. Lepoglava je dobila iduće dvije četvrtine te je u posljednju dionicu ušla sa samo minus četiri, ali tada Krešo Klipić u završnih 10 minuta ubacuje 18 od svojih 31 poena za potvrdu pobjede Dubravčana.

Poredak: D. Kraljevec 16, Globetka, 14, Rudar 13, Sjever Am. Dollar i Petrijanec 12, Dubravčan 11, Lepoglava 10, Vinica 8