Košarka 22.02.2019. 08:25.

10. kolo

3. LIGA KOŠARKAŠA: Globetka pobijedila Rudar

Derbi 10. kola Treće lige sjever igran je u Čakovcu gdje su branitelji naslova došli do pobjede u derbiju protiv Rudara te im tako uzvratili za poraz iz prvog dijela sezone. Na početku utakmice vidjeli smo nekoliko puta promjenu vodstva, ali domaćini bolji u završnih nekoliko minuta te prvu četvrtinu rješava u svoju korist rezultatom 24:20. Rudar drugu četvrtinu otvaraja serijom 14:2 za vodstvo 26:34 i tu su neobjašnjivo stali. Iskusni domaćini do kraja poluvremena stižu prednost na krilima Dejana Vugrinca koji je zabio posljednjih 6 poena Globetke u prvom poluvremenu zaključno s tricom u posljednjim sekundama četvrtine za vodstvo 44:41. To kao da je potpuno dotuklo igrače Rudara jer u drugom poluvremenu došla je neka druga momčad na teren. Ekipa poput Globetke to je dobro znala kazniti i na kraju doći do uvjerljive pobjede 77:60 na krilima Aleksandra Golubića koji je ubacio 24 poena (6 trica), Vedrana Vurušića (16) te Vugrinca (13). Kod Rudara je Marko Bedi ubacio 22, a Jan Rošić-Novak 18 poena.

Jako uzbudljivo bilo je u Donjem Kraljevcu gdje su vodeći domaćini ugostili četvrtoplasirani Petrijanec koji je bio dominantan u prvom poluvremenu. Oni su prvih 20 minuta riješili u svoju korist rezultatom 32:47. U drugom poluvremenu domaćini su zaigrali puno bolje da bi potpuni preokret dovršili u zadnjoj četvrtini za konačnih 78:68. David Ivanović bio je najbolji kod pobjednika s 25 poena, Mihael Ružić je zabio 14, a Bono Krušelj 12 poena.

Dubravčan je na domaćem terenu doživio težak poraz. Nije pomoglo ni to što su konačno bili u kompletnom sastavu, jer je Sjever American Dollar iz Varaždina bio puno bolji. Početak utakmice nije dao naslutiti na ovakav rasplet jer je Dubravčan prvi period dobio s 26:21. Međutim u drugom poluvremenu igra domaćina se potpuno raspala za zasluženo slavlje gostiju iz Varaždina 96:72. Fran Raić bio je najbolji u redovima Dubravčana s 18 poena dok je Adrian Zvošec zabio 16.

Poredak: D. Kraljevec (19), Globetka (18), Sjever Am. Dollar i Rudar (16), Petrijanec (15), Lepoglava i Dubravčan (13), Vinica (10).