Košarka 01.03.2019. 09:27.

11. kolo

3. LIGA KOŠARKAŠA SJEVER: Kiks Rudara

Košarkaši Rudara doživjeli su svoj prvi domaći poraz u ovoj sezoni i to u najgori mogući trenutak, kada vode veliku borbu za mjesto među najbolje četiri momčadi. Valja spomenuti kako je Rudar igrao znatno oslabljen, bez svoja dva glavna beka, Alena Varge i Marka Bedija te sa samo sedam igrača u sastavu što su gosti znali iskoristiti i dobiju li u idućem kolu na svojem terenu Petrijanec, uključuju se u borbu za Final Four. Rudar je u cijelom susretu bio u podređenom položaju i niti jednom nije ozbiljnije zaprijetio gostima koji su slavili uvjerljivo sa 71:92. Jan Rošić-Novak najbolji kod Rudara s 26 poena.

Globetka je u Petrijancu u poprilično nekvalitetnoj prvoj četvrtini došla do vodstva 15:10. Nakon prvog poluvremena razlika je ostala ista, a na odmor se odlazi vodstvom prvaka 33:28. Do ključne prednosti Globetka dolazi u trećem periodu koji dobivaju sa sedam poena viška za plus 12 uoči posljednjih 10 minuta. Rutinirano i bez previše stresa,stečenu su prednost iz prvih 30 minuta bez problema sačuvali i na kraju upisali pobjedu 67:55, do koje ih je vodio Aleksandar Golubić s 27 poena.

Uoči velikog derbija, košarkaši Donjeg Kraljevca bili su uvjerljivi protiv nekompletnog Dubravčana koji je dobro krenuo i dobio prvu četvrtinu s 21:16. Sljedeće tri četvrtine potpuna dominacija domaćina koji su u tih 30 minuta dozvolili Dubravčanu svega 28 postignutih poena. Na kraju je Donji Kraljevec upisao pobjedu 74:49, a u idućem kolu idu u Čakovec gdje će se boriti za prvu poziciju protiv Globetke. U prvom dijelu sezone, Donji Kraljevec je slavio protiv Globetke s 91:83.

Poredak: D. Kraljevec (21), Globetka (20), Sjever Am. Dollar (18), Rudar (17), Petrijanec (16), Lepoglava (15), Dubravčan (14), Vinica (11).