Košarka 26.04.2018. 06:51. Zadnja izmjena: 26.04.2018. 06:56.

Košarka

4. LIGA (M): Devet trica Ivana Šegovića!

Posljednje kolo donijelo je dva iznenađenja. Drugoplasirana Kotoriba i trećeplasirani Rudar doživjeli su domaće poraze od Vindije odnosno Nedelišća koji im na kraju krajeva nisu ništa značili, ali ipak bi im sigurno ljepše bilo pobjedama doći na Final Four koji se igra 27. i 28. travnja. Čakovec Globetka završila je regularni dio besprijekorno s 20 pobjeda, bez poraza. Iznenađenje kola napravio je Dubravčan koji je u napetoj završnici došao do pobjede protiv favoriziranog Petrijanca. Igrač kola je bio Ivan Šegović iz Nedelišća koji je Rudaru u Murskom Središću ubacio 34 poena, a ubacio je čak devet trica.

• Rudar - Nedelišće  53:69 (11:14, 24:16, 10:19, 8:20)

Rudar: Vrbanić, Rošić-Novak 6, Perčić 8, Bedi Mi. Dodlek 7, Bedi Ma. 17, David 4, Radiković 11, Đokić

Nedelišće: Gospočić 7, Pintarić 6, Miholček, Posavec, Marciuš 8, Šegović 34, Platužić, Jalušić, Haramija 14

Nedelišće je u drugoj četvrtini protiv Rudara povelo s 11 poena razlike, ali ukazao se tada kod domaćina Marko Bedi koji ubacuje u tom periodu 13 poena i vodi Rudar do prednosti 35:30 na poluvremenu. Poveo je Rudar početkom treće četvrtine sa 7 koševa viška, ali kreće tada Nedelišće predvođeno sjajnim Ivanom Šegovićem koji bi u subotu pogodio i da je imao povez na očima. Gosti su na kraju trećeg perioda imali četiri poena prednosti, a Rudar su u potpunosti razbili u posljednjoj dionici koju su dobili s 20:8 za uvjerljivu pobjedu za njihov kraj sezone. Već gore spomenuti Šegović ubacio je 34 poena, a kako nam je rekao da mu je ovo bila posljednja utakmica te da više neće aktivno igrati u što nam je teško povjerovati, ali je stvarno odigrao posljednju službenu utakmicu, odradio je to sa stilom.

• Kotoriba - Vindija  53:60 (12:17, 17:8, 13:16, 11:18)

Kotoriba: Varga D. 14, Zvošec A. 7, Fuš I. 3, Seličanec S. 15, Pogorelec M. 7, Matulin D. A. 1,  Zvošec F. 6

Kotoriba je kao i Rudar neugodno iznenadila svoje navijače. Vindija je iskoristila opuštenost domaćih košarkaša koji su nakon prvih deset minuta bili u zaostatku od pet poena. Preokrenuli su to u drugoj četvrtini i otišli s vodstvom od četiri poena prednosti na odmor, a s prednošu od poena razlike ušli su i u posljednju dionicu. Tu su bolji bili gosti koji su ostavili Kotoribu na samo 11 postignutih poena te su na kraju slavili s 53:60.

• Dubravčan - Petrijanec  62:61 (17:16, 21:22, 12:15, 12:8)

Dubravčan: Klipić Ka. 22, Ujlaki B. 2, Raić F. 15, Matotek A. Klipić Kr. 3, Lisjak I. 2, Munka G. 9, Fuš H. Habuš V. 9

Pravu dramatičnu utakmicu vidjeli smo u Kotoribi gdje Dubravčan igra domaće utakmice. Petoplasirani Petrijanec došao je kao favorit, ali Dubravčan je bio pretvrd orah. Prvo poluvrijeme završilo je s 38:38 da bi gosti nakon trećeg perioda imali tri poena prednosti. Dubravčan za razliku od prijašnjih susreta kada su padali u drugom poluvremenu, ovoga puta nisu nego su ostavili srce na terenu što im se na kraju isplatilo jer su došli do pobjede 62:61 i velikog slavlja.

• Čakovec Globetka - Lepoglava  102:79 (28:14, 22:32, 31:13, 21:20)

Čakovec Globetka: Levačić N. 14, Podvezanec D. 26, Novak N. 5, Franjić D. 2, Capek N. 8, Golubić A. 3, Vugrinec D. 8, Vurušić V. 14, Golubić N. 4, Terek M. 10, Škoda L. 6, Radek D. 2

Čakovec Globetka ostvarila je i u posljednjem kolu regularnog dijela uvjerljivu pobjedu. Malih problema imali su u prvom poluvremenu nakon što su prvu četvrtinu dobili s 14 poena prednosti. Druga četvrtina bila im je najgora na utakmici, a dobila ju je lepoglava s deset poena prednosti za samo minus četiri na poluvremenu. Sve je bilo riješeno u trećem periodu kojeg su branitelji naslova dobili s 31:13 i tu je priči bio kraj. Na kraju pobjeda od 23 poena razlike na krilima Danijela Podvezaneca koji je ubacio 26 poena.

• Parovi polufinala: Čakovec Globetka - Lepoglava, Kotoriba - Rudar.