Košarka 05.05.2018. 09:17. Zadnja izmjena: 05.05.2018. 09:18.

Košarka

4. LIGA: Sedmi naslov za Čakovec Globetku

Završni turnir Četvrte lige košarkaša završen je još jednom, sedmom titulom u nizu Čakovec Globetke koja je u finalu bila bolja od domaćih košarkaša Rudara rezultatom 105:54. Na turniru su morale igrati četiri najbolje momčadi nakon regularnog dijela sezone, a riječ je o Čakovec Globetki, Kotoribi, Rudaru i Lepoglavi, ali momčad Kotoribe nije se pojavila na turniru jer im nije odgovarao termin, a zajedno s Čakovec Globetkom postavljanjem ultimatuma!? Košarkaškom savezu međimurske županije da se termin odigravanja turnira (čiji je datum definiran na zajedničkom sastanku klubova prije početka sezone i gdje nitko nije imao primjedbi na taj termin) pomakne na tjedan dana ranije.

Što se tiče polufinalnih utakmica, Čakovec Globetka je bila uvjerljiva protiv Lepoglave s 85:64 dok je Rudar bez borbe i sa službenih 20:0 radi ne dolaska Kotoribe ušao u finale. Lepoglava je isto tako bez borbe s 20:0 protiv Kotoribe osvojila 3. mjesto. Finale je bila jednosmjerna ulica. Rudar je igrao bez ozljeđenog, najboljeg strijelca lige Alena Varge, a nije bilo ni ozlijeđenih Arijana-Vinka-Novaka, Jana Rošića-Novaka, Luciana Sobočana i prvog centra Saše Dodleka. Rudar bez čak pet bitnih igrača koji su igrali važnu ulogu u ovoj sezoni od čega su tri člana stratne petorke nije imao šansi protiv Čakovec Globetke kod koje nije bilo ozlijeđenog Aleksandra Golubića drugog strijelca lige. Razigrana i precizna momčad Čakovec Globetke razliku je povećavala iz minute u minutu te je na kraju slavila s i više nego uvjerljivih 105:54 za svoju sedmu titulu u nizu u svojoj možemo reći najboljoj sezoni u povijesti jer su uz naslov prvaka Četvrte lige osvojili i Kup Međimurja te Kup regije sjever.