Košarka 16.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

A-2 SJEVER - Međimurje na korak do naslova!

Ono što se prije par kola činilo samo teoretski moguće, sada je i više nego moguće. Međimurje je u dramatičnoj utakmici slavilo na gostovanju kod Petra Zrinskog u Vrbovcu nakon produžetka i sada ima meč loptu na domaćem terenu da pobjedom protiv vodećeg Podravca osvoji naslov prvaka i plasman u kvalifikacije za A-1 ligu!

Čakovec je doživio novi težak poraz, bolja s čak 56 poena razlike bila je desetoplasirana Koprivnica.

Petar Zrinski-Međimurje 88:92 (14:19, 25:18, 26:16, 10:22, 13:17)

Međimurje: Gašparić 8, Kranjčec 5, Novak 36, Lepen, Đokić, Posavec 3, Varga, Drk 12, Beriša, Krajačić 21, Guld 7.

Iako je Međimurje u susret protiv Petra Zrinskog koji ima ponajbolji centarski par lige ušlo vrlo dobro i nakon prve četvrtine imalo pet poena prednosti, sljedeće dvije četvrtine bile su na strani domaćina. Oni su upravo preko centara, Deana Krajinovića (27 poena) i Filipa Tomića (20 poena) zadavali najviše problema Međimurju koje pravog centra u momčadi nema. Petar Zrinski je do poluvremena preokrenuo zaostatak i imao vodstvo od dva poena prednosti nakon prvih 20 minuta. Domaćini su u trećoj četvrtini bili puno bolji, dobili su tu dionicu s deset poena prednosti i uoči posljednjih deset minuta imali su visokih 12 poena razlike. Činilo se tada kako san o naslovu prvaka nestaje, posebno kada su na pet i pola minuta do kraja gubili s 13 poena razlike. Krenulo se tada s presingom u obrani što je donijelo ploda i Međimurje je stiglo visoku prednost te ušlo u egal završnicu gdje se odvijala prava drama. Domaćini su na 5,4 sekunde do kraja imali plus jedan i dva slobodna bacanja Krajinovića koji je pogodio samo jedno. Minutu odmora tada zove trener Međimurja, Stjepan Novak gdje je dogovorena akcija za Danijela Krajačića za kojeg su se napravila dva bloka, a on je dobio loptu na šut koji pogađa i odvodi susret u produžetak. Dodatnih pet minuta Međimurje dobiva s četiri poena razlike i slavi pobjedu vrlo moguće vrijednu naslova prvaka, ako u posljednjem kolu dobiju Podravac.

Međimurje su do pobjede vodili Mario Novak-Marek s čak 36 poena i Krajačić s 21. Dvoznamenkasti broj poena postigao je i Igor Drk koji je zabio 12 koševa.

Koprivnica-Čakovec 103:47 (21:11, 31:13, 22:14, 29:9)

Čakovec: Ranteš 7, Keresteš, Vojković 8, Kranjčec 4, Novak A. V. 6, Škoda 1, Biševac 13, Perčić 3, Novak N. 5, Hrkač.

Novi težak poraz doživio je Čakovec u Koprivnici. Domaćini nisu bili nimalo gostoljubivi, sve četvrtine dobili su uvjerljivo i na kraju slavili s ogromnih 56 poena razlike, a samo je Vedran Biševac ubacio dvoznamenkast broj poena, zaustavio se na 13 koševa. Nitko drugi nije ubacio više od 8 koševa.

Ostali rezultati 21. kola: Križevci-Ivančica 84:61, Vindija-Radnik 84:85, Podravac-Mladost 106:92, Grafičar-Bjelovar 114:109.

22

Parovi 22. kola (21. ožujka): Međimurje-Podravac, Čakovec-Grafičar, Bjelovar-Petar Zrinski, Mladost-Vindija, Radnik-Križevci, Ivančica-Koprivnica.

KK “Međimurje“ poziva na utakmicu odluke

Cijelo prvenstvo svelo se na jednu jedinu utakmicu. Međimurje i Podravac u izravnom okršaju odlučit će o naslovu prvaka A-2 lige sjever i putniku u kvalifikacije za A-1 ligu.
Susret između ova dva velika rivala igra se u subotu 21. ožujka s početkom od 17:30 sati u dvorani I.O.Š. Vodstvo KK “Međimurje“ poziva sve ljubitelje košarke da ih dođu podržati u najbitnijem susretu sezone, a pošto se već sada traži “karta više“ mole se svi da u dvoranu dođu barem pola sata ranije da se izbjegnu velike gužve ispred dvorane, ali i da ne ostanete bez sjedećeg mjesta.
Veliki motiv za igrače Međimurja sigurno su i podcjenjivački komentari iz protivničkog tabora, ali i tabora Grafičara iz Ludbrega, čiji bivši igrač, a sada novinar i voditelj na radio Ludbregu veli da u čakovečkom sastavu postoje samo dva iznadprosječna igrača. Onda ih baš Međimurje izbaci iz utrke za naslov, a da imaju samo dva iznadprosječna igrača sada sigurno ne bi bili u prilici osvojiti naslov.
Na službenom Facebook profilu Podravca iz Virja, moderator stranice već je 28. veljače, znači pred tri kola nakon uvjerljive pobjede protiv Ivančice napisao da su gosti iz Ivanca dobro parirali budućim prvacima i zadržali se na minus 39. Iako iz tabora Podravca nisu podcjenjivali igračke kvalitete košarkaša Međimurja kao legenda Ludbrega, sada novinar Neven Jerbić, sigurno će i ovaj status na stranicama Podravca dodatno motivirati igrače trenera Stjepana Novaka koji nam je najavio susret odluke.

Čeka nas utakmica sezone. Pružila nam se prilika da budemo prvi. Pokazali smo u Vrbovcu da možemo biti pravi kada je najteže. Samo da ispravimo neke detalje i biti će lakše. Podravac je ekipa koja je već dugo na okupu, imaju jaku centarsku liniju. U prvom dijelu sezone uspjeli smo ih dobiti na njihovom terenu, a to im je bio i jedini poraz u prvom dijelu prvenstva. Ovo je nova utakmica. Pozivam sve ljubitelje košarke i navijače da dođu u subotu od 17:30 u dvoranu prve O.Š. da nas podrže.

Kontaktirali smo i ponajboljeg igrača Podravca, Ivana Šipraka koji je igrao mnoge sudbonosne susrete protiv Međimurja u dresu Podravca i Križevaca koji nam je dao svoje viđenje ovog odlučujućeg susreta.
Respektiramo momčad Međimurja, naročito Mareka i Krajačića. Doveli smo se vlastitim kiksevima da nam je ova utakmica biti ili ne biti. Međimurje je s(p)retno prošlo gostovanja u Bjelovaru i Vrbovcu i pokazali su karakter. Mislim da je dobro za regiju da imamo ovakve utakmice. Momčad koja bolje iskontrolira pritisak važnosti utakmice imat će veliku priliku sudjelovati u kvalifikacijama. Nadam se da će to biti ekipa Podravca!
Dodajmo kako Međimurje i Podravac imaju veliku međusobnu povijest, puno vrlo važnih susreta su odigrali, znalo je i dobro zaiskriti, a sigurno će biti vatreno i u subotu. Dodajmo kako je Podravac u posljednje dvije sezone bio nešto bolji u međusobnim susretima. Prošle su sezone dobili oba susreta, a preTprošle je svaka momčad slavila na svojem terenu. Ako tu pridodamo pobjedu Međimurja iz Virja u ovoj sezoni, rezultat je 3:2 za Podravac.