Košarka 15.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

A-2 SJEVER: Naši i dalje nižu poraze

Naša dva predstavnika u A-2 ligi sjever, Međimurje i Čakovec i dalje nižu poraze. Ovo je već treće kolo u nizu da su oba sastava upisala poraze. Međimurje je poraženo uvjerljivo na domaćem terenu od Petra Zrinskog iz Vrbovca, a Čakovec je u derbiju začelja poražen u Murskom Središću od Koprivnice.

Međimurje-Petar Zrinski 65:83

Nakon savršenog starta i sedam pobjeda iz isto toliko susreta, Međimurje je zaredalo s tri poraza u nizu. Nakon Bjelovara doma, Grafičara u gostima, sada je u Čakovcu slavio i Petar Zrinski, momčad s ponajboljom centarskom linijom u ligi, a upravo je to glavni problem Međimurja, igra bez centra kojeg na žalost nemaju. Gosti iz Vrbovca slavili su uvjerljivo s 19 poena razlike, a Međimurje sada očekuje najteže moguće gostovanje, kod vodećeg Podravca u Virju koji i dalje nezna za poraz i vodeća je momčad lige.

Čakovec-Koprivnica 76:89 (16:26, 20:21, 20:15, 20:27)

Čakovec: Novak 6, Hrkač 22, Bratić, Keresteš, Vojković 12, Radiković 19, Ranteš, Vinko 2, Perčić, Vesterbah 3, Baksa, Bedi 12.

Čakovcu je u derbiju začelja poražen pomalo iznenađujuće od Koprivnice. Presudila je loša prva četvrtina koju su gosti dobili s deset poena razlike, a to je usmjerilo daljnji tijek utakmice. Čakovec 11 poena zaostatka s poluvremena u drugom dijelu utakmice nije uspio stići. Treću četvrtinu riješili su u svoju korist s pet poena razlike i stigli na minus šest ali u posljednjoj dionici potpuni preokret nisu uspjeli napraviti te su na kraju poraženi s 13 poena razlike.

Ostali rezultati 10. kola: Ivančica-Križevci 89:78, Radnik-Vindija 95:100, Mladost-Podravac 66:115,  Bjelovar-Grafičar 98:111.