Košarka 08.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

A-2 sjever: Novi porazi Međimurja i Čakovca

Nakon što su u prvih sedam kola bili vodeći na ljestvici bez poraza, posljednja dva kola Međimurje je doživjelo poraze. Prvo od Bjelovara, a sada i od Grafičara u Ludbregu što im je donijelo pad na treće mjesto ljestvice. Čakovec je doživio uvjerljiv poraz na gostovanju kod Bjelovara.

Grafičar-Međimurje 100:82 (30:26, 20:15, 19:23, 31:18)

Međimurje: Gašparić 7, Kranjčec 10, Novak 10, Lepen, Đokić, Posavec, Varga, Drk 18, Dodlek 6, Blažinčić, Krajačić 26, Guld 5.

Nakon poraza u finalu Kup-a regije sjever na domaćem terenu od Grafičara, Međimurje je poraženo i na gostovanju u Ludbregu u sklopu 9. kola A-2 lige. Domaći je sastav tricom Luke Siladića s polovice igrališta zaključio prvo poluvrijeme s plus devet, ali Međimurje se vratilo u trećoj četvrtini. Držali su se igrači Međimurja sve do 36. minute susreta, a onda domaći na krilima Vilima Poljaka rade razliku i na kraju uvjerljivo slave. Međimurje je predvodio Danijel Krajačić s 26 poena, a Igor Drk dodao je 18. Kod “našeg“ Grafičara najbolji Međimurac Luka Prprović s 26 koševa. Novi težak ispit u idućem kolu za Međimurje na domaćem terenu. Dolazi Petar Zrinski s kojim dijele treće mjesto na ljestvici, a oni su najači upravo tamo gdje je Međimurje “najtanje“, pod košem.

Bjelovar-Čakovec 107:74 (38:16, 26:15, 18:25, 25:18)

Čakovec: Novak 25, Škoda, Bratić 2, Keresteš 3, Vojković 6, Perčić 6, Vinko Novak 16, Kranjčec, Vehsterbah 14, Baksa 2.

Bjelovar je nakon 102 ubačena koša Međimurju kojeg je dobio usred Čakovca ubacio još jednom preko 100, točnije 107 i to Čakovcu. Očito mu leže naši klubovi. Sastav iz Bjelovara slavio je s uvjerljivih plus 33, a u prilog im je išla i činjenica da je Čakovec došao u nekompletnom sastavu. Susret je bio riješen već do poluvremena kada je Bjelovar imao vodstvo od 64:31. Najbolji kod Čakovca Nikola Novak s 26 i mladi te sve bolji Arijan Vinko-Novak s 16 poena. Sljedeće kolo konačno i protivnik po mjeri, Čakovcu u dvoranu II. O.Š. dolazi posljednjeplasirana Koprivnica protiv koje bi se trebala upisati druga pobjeda i pobjeći s samog dna ljestvice.

Ostali rezultati 9. kola: Podravac-Radnik 114:87, Petar Zrinski-Mladost 97:81, Vindija-Ivančica 94:66, Križevci- Koprivnica 96:71.

Parovi 10. kola (13. prosinca): Čakovec-Koprivnica, Ivančica-Križevci, Radnik-Vindija, Mladost-Podravac, Međimurje-Petar Zrinski, Bjelovar-Grafičar.