Košarka 30.10.2018. 21:06. Zadnja izmjena: 30.10.2018. 21:09.

Košarka

Basket4Kids - Kvalifikacijski turnir Sport klub televizije u Čakovcu osvojili Vučići

Sport klub televizija je s ciljem da ohrabri najmlađe da se posvete košarci pokrenula projekt Basket 4 Kids koji je prošle sezone imao svoju premijeru i pokazao se vrlo uspješan. Ove sezone krenulo je drugo izdanje.

Ovo su turniri u kojima sudjeluju djeca do 13 godina na području svih šest država bivše Jugoslavije. Nakon što je prošle sezone završni turnir igran u Beogradu u sklopu Final Foura Eurolige, u ovoj će sezoni završnica biti igrana u Sloveniji. Na turniru Basket 4 Kids sudjeluju djeca iz Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Hrvatske.

KK Međimurje jedan je od četiri kluba u Hrvatskoj koji su dobili organizaciju kvalifikacijskog turnira koji se odigrao u subotu i nedjelju (27. i 28. listopada). Nakon turnira u Osijeku kojeg su osvojile domaće Vrijednosnice i turnira u Zadru gdje je najbolji bio KK Zadar, turnir u Čakovcu koji je igran u dvorani II. O.Š osvojila je momčad Vučići iz Zagreba koje je treća momčad koja se plasirala na završni turnir.

KK Međimurje bilo je smješteno u skupinu A zajedno s KK Karlovac, KK Samobor i KK Zagreb. Skupinu B činili su KK Gorica, KK Vučići, KK Dubrava i KK Grafičar. Međimurje je odigralo odličan turnir i samo je malo sreće falilo da igraju finale protiv Vučića. Oni su u svojoj skupini bili bolji od Karlovca i Samobora, dok su protiv Zagreba vodili 20:10, ali su na kraju upisali poraz 26:29 i osvojili drugo mjesto u svojoj skupini. U drugoj skupini najbolji su bili njihovi vršnjaci i sugrađani iz KK Vučići koji su na kraju i osvojili turnir. U finalu su slavili protiv Zagreba s 38:34 i izborili završni turnir. Ostao je još kvalifikacijski turnir u Poreču koji će dati i posljednjeg, četvrtog sudionika završnog turnira.

Međimurju sve pohvale za odličnu organizaciju turnira koja je bila besprijekorna.

Raspored i rezultati turnira (subota, 27.listopada)

09:00 Larus-Vučići 26:43

10:00 Međimurje-Karlovac 42:22

11:00 Dubrava-Grafičar 23:28

12:00 Samobor-Zagreb 16:54

13:00 Larus-Grafičar 26:38

14:00 Međimurje-Zagreb 26:29

Raspored i rezultati turnira (nedjelja, 28. listopada)

09:00 Dubrava-Vučići 19:34

10:00 Karlovac-Samobor 22:24