Košarka 24.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

C-1 liga sjever: Rudar iznenadio u Petrijancu

Iznenađenje kola napravila je mlada momčad Rudara koja je iako u nekompletnom sastavu slavila na gostovanju u Petrijancu kod jedne od najboljih momčadi lige. Derbi kola igran je u Donjoj Dubravi gdje su se sastali neporaženi Dubravčan i Nedelišće, a prvi poraz u sezoni upisalo je Nedelišće.

Petrijanec-Rudar 69:73 (12:13, 16:12, 14:26, 27:22)

Rudar: Baksa 5, Brodar, Perčić 5, Levačić 2, Radiković 26, Vinko-Novak 18, Vehtersbah 17, Dobranić.

Oba sastava bila su nekompletna, ali Rudar je bio više oslabljen nego domaćini te je na susret otputovao bez prvog strijelca Marka Bedija te Bratića i Hajdinjaka. Igrala se neizvjesna utakmica, a domaći je sastav imao tri poena prednosti na poluvremenu. Susret je riješen odličnom trećom četvrtinom za Rudar kojeg su nosili Tomislav Radiković, Arijan Vinko-Novak i Petar Vehtersbah-Stojan. Taj period pripao je Rudaru s 12 poena razlike. Stečenu prednost sastav iz Murskog Središća uspješno je zadržao do kraja susreta.

Kotoriba-Vinica 60:55 (14:15, 20:12, 10:16, 16:12)

Kotoriba: Zvošec 8, Munka 7, Ujlaki, Novak 3, Puštek 9, Triplat 18, Seličanec 6, Slatina 9.

Teže od očekivanog je Kotoriba došla do pobjede protiv Vinice, vjerojatno je razlog što su susret odigrali nekompletni sa samo osam igrača u sastavu. Susret je odlučen u posljednjoj četvrtini kojeg je Kotoriba dobila s četiri poena razlike za konačnu pobjedu od pet koševa viška.

Dubravčan-Nedelišće 74:52 (22:18, 19:13, 17:14, 16:7)

Dubravčan: Varga 30, Hanić, Lukša 2, Igrec 3, Međimurec, Blažeka 15, Kuzmić 1, Matotek, Ribić 5, Raić 7, Štefić S. 5, Štefić D. 6.

Nedelišće: Polanec 2, Posavec 4, Marciuš 4, Šegović 7, Ganzer 15, Pintarić, Lesar 7, Horvat 13.

Trebao je ovo biti derbi kola, ali Nedelišće je u Donju Dubravu doputovalo bez dva najbolja strijelca. Izostali su Pavao Gospočić i Samir Juras što je Dubravčan znao iskoristiti. Domaćini su dobili sve četvrtine i na kraju slavili s uvjerljiva 22 poena razlike i tako Nedelišću nanijeli prvi poraz dok su oni i dalje jedina momčad bez poraza. Odličnu utakmicu u redu Dubravčana odigrao je Darko Varga koji je postigao 30 poena.

Međimurje Globetka-Donji Kraljevec 78:47 (20:23, 21:4, 20:6, 17:14)

Međimurje Globetka: Marković 7, Ostoja 14, Levačić 7, Franjić 4, Golubić, Zaspan 16, Radek 2, Vurušić 13, Capek, Škoda, Dolovski, Vugrinec 15.

Donji Kraljevec: Pongrac, Švenda T. 6, Glavina 5, Štefan, Ivanović J. Ivanović D. 11, Belovari 2, Ružić 5, Švenda D. 9, Vrus 4, Švenda G. 5.

Apsolutno ništa nije dalo naslutiti katastrofalnu napadačku utakmicu Donjeg Kraljevca nakon prve četvrtine protiv prvaka Međimurje Globetke u Čakovcu iako su utakmicu igrali bez Line Pustića. Gosti su dobili prvu četvrtinu s 20:23, a onda su u preostale tri četvrtine postigli ukupno 24 poena i na kraju upisali poraz od čak 31 poen razlike.

TABLICU nađite u tiskanom izdanju lista Međimurje.