Košarka 16.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

C-1 SJEVER - Nedelišće izborilo polufinale

Poznati su svi sudionici polufinala C-1 lige, a to su Dubravčan, Međimurje Globetka, Petrijanec i Nedelišće. Najzanimljiviji susret 17. kola igran je između Nedelišća i Donjeg Kraljevca, a pobjednik tog dvoboja dohvatio je posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.

Gosti iz Donjeg Kraljevca parirali su samo u prvoj četvrtini koja je završila s 14:13 za Nedelišće. Sljedeće dvije četvrtine Nedelišće dominira. Do poluvremena su prednost podigli na 11 koševa razlike, a nakon treće četvrtine pitanje pobjednika bilo je riješeno jer su domaćini imali nedostižnih plus 26. Razliku su u posljednjoj dionici još malo povećali i na kraju se zasluženo plasirali u polufinale gdje će u dva susreta probati iznenaditi prvoplasirani Dubravčan.

Međimurje Globetka nije imala većih problema u Kotoribi koju su dobili s 13 poena razlike. Svaka momčad dobila je po dvije četvrtine, ali gosti iz Čakovca svoje su dvije četvrtine dobili s puno uvjerljivijom razlikom i na kraju su zasluženo slavili te će u doigravanje s druge pozicije.

Dubravčan je došao do uvjerljive pobjede protiv Preloga, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već do poluvremena. Susret je na kraju završen s 34 poena razlike za Dubravčan koji u doigravanje ulazi s prve pozicije.

Rudar je uvjerljivim porazom završio sezonu. Derbi začelja pripao je Vinici koja je na kraju završila osma i plasirala se u razigravanje od petog do osmog mjesta, dok Rudar kao posljednji, deveti završava sezonu.

Nedelišće-Donji Kraljevec 80:49 (14:13, 26:16, 24:9, 16:11)

Nedelišće: Pintarić, Lesar 6, Ganzer, Marciuš 6, Šegović I. 9, Bušković 18, Šegović J. 3, Horvat 13, Juras 25, Sudec, Platužić.

Donji Kraljevec: Švenda T. 8, Ivanović J. 9, Baljak 2, Ivanović D. 13, Švenda D. 6, Štefan D. 3, Švenda G. Glavina 4, Pongrac 7, Štefan J. Belovari 4, Ružić.

Kotoriba-Međimurje Globetka 59:72 (10:20, 20:17, 9:21, 20:14)

Kotoriba: Novak, Puštek 6, Slatina 10, Triplat 2, Papp 7, Ujlaki R. Ujlaki N. 8, Munka 16, Seličanec 6, Sabol 4.

Međimurje Globetka: Marković 5, Škoda, Franjić 6, Levačić 10, Ostoja 17, Terek 6, Vurušić 27, Radek 1.

Dubravčan-Prelog 83:49 (27:12, 20:14, 17:7, 19:16)

Dubravčan: Varga 4, Rusak 19, Raić, Klipić 3, Hanić 9, Međimurec 5, Blažeka 27, Matulin 2, Matotek, Ribić 8, Štefić 6.

Prelog: Jelenić 4, Ciglar 1, Filipić 4, Poljak 15, Janković 5, Blažona 20.

Vinica-Rudar 70:40 (11:5, 20:6, 24:11, 15:18)