Košarka 09.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

C-1 SJEVER: Nedelišću dvije pobjede

Prošlog tjedna košarkaši Nedelišća odigrali su dva susreta, jedan zaostali, jedan redovnog 12. kola i slavili dvije pobjede kojima su se priključili u sam vrh i borbi za doigravanje. Kod ostalih susreta nije bilo nikakvih iznenađenja.

Vinica-Nedelišće 61:72 (11:20, 14:22, 11:17, 25:13)

Nedelišće: Đud, Platužić 2, Petran, Fekonja, Ganzer 2, Marciuš 9, Šegović I. 25, Miholček 2, Šegović J. Sudec 2, Horvat 16, Juras 14.

Nedelišće je bez ikakvih problema došlo do pobjede na gostovanju kod Vinice. Već su do poluvremena stekli nedostižnih 17 poena razlike, a prednost su u trećoj četvrtini povisili na plus 23. Posljednju četvrtinu odigrali su opušteno što domaćini koriste i ublažuju poraz na podnošljivih 11 koševa minusa.

Prelog-Petrijanec 65:67 (10:22, 20:10, 13:19, 22:16)

Prelog: Filipić 2,  Novosel 5,  Ciglar D. 5,  Blažona 9, Janković 3, Šarić 16, Pustić 25.

Prelog je bio blizu iznenađenja protiv Petrijanca, ali na kraju su ostali kratki za dva poena. Već u prvoj četvrtini gosti odlaze na plus 12, ali se Prelog vraća u drugoj i do poluvremena smanjuju na samo minus dva. Petrijanec nešto bolji u trećem periodu odlazi na plus osam uoči posljednje četvrtine u kojoj Prelog skoro dostiže tu prednost, na kraju je ipak falilo malo više sreće za potpuni preokret.

Međimurje Globetka-Rudar 82:68 (17:18, 23:10, 22:19, 20:21)

Međimurje Globetka: Marković 15, Vugrinec, Capek, Franjić 5, Levačić 14, Ostoja 10, Golubić N. 16, Zaspan 4, Dolovski, Vurušić 8,  Radek 2, Terek 8.

Rudar: Baksa 3, Brodar, Perčić 2, Radiković 13, Bedi 25, Vinko-Novak 17, Levačić, Vehtersbah 8, Dobranić.

Nakon što su košarkaši Rudara dobili prvu četvrtinu s poenom razlike, prvaci drugi period igraju puno bolje i dobivaju ga s 13 poena razlike, a upravo je taj period bio ključan po pitanju pobjednika. Drugo poluvrijeme izjednačeno, a svakom je sastavu pripala po jedna četvrtina u tom periodu.

Dubravčan-Donji Kraljevec 73:61 (18:10, 21:20, 13:25, 21:6)

Dubravčan: Varga 22, Hanić, Lukša 9, Igrec, Međimurec 6, Blažeka 19, Ribić 6, Raić 7, Štefić D. 2, Klipić, Štefić S. 2, Matotek.

Donji Kraljevec: Pongrac 2, Švenda T. 7, Ivanović J. 5, Ivanović D. 11, Belovari, Ružić 8, Švenda D. 20, Štefan, Baljak 3, Sinković, Glavina 5.

Najzanimljiviji susret kola igran je u Donjoj Dubravi gdje su se neporaženi domaćini morali dobro potruditi da dođu do pobjede. Iako su na poluvremenu imali plus devet, Dubravčan je to prosuo u trećem periodu kojeg gosti dobivaju s 12 poena razlike i u posljednju dionicu ulaze s plus tri. Stisnuli su tada domaćini u obrani dopustivši Donjem Kraljevcu svega šest postignutih poena u 10 minuta dok su oni ubacili 21 i na kraju slavili s plus 12.

Nedelišće-Kotoriba 83:55 (21:10, 31:13, 16:11, 15:21)

Nedelišće: Horvat 11, Marciuš 6, Šegović I. 17, Ganzer 11, Šegović J. 4, Lesar 9, Juras 15, Pintarić 4, Sudec 2, Miholček, Platužić 4, Posavec.

Kotoriba: Munka 6, Ujlaki R. Triplat 6, Slatina 9, Papp 4, Sabol 7, Fuš 8, Orehovec, Ujlaki N. 11, Seličanec 4.

Nedelišće je razbilo Kotoribu zahvaljujući odličnoj igri u prve dvije četvrtine. Na poluvremenu je rezultat bio 52:23 i sve je bilo riješeno, a domaćini su u drugoj četvrtini zabili više poena nego Kotoriba u prve dvije zajedno. Domaćini dobivaju i treću četvrtinu i povisuju prednost na plus 34. Kotoriba je ublažila poraz dobivši posljednji period s šest poena razlike. Treba spomenuti da je Kotoriba igrala bez dva bitna igrača, a posebno je falio Franjo Zvošec.