Košarka 24.03.2017. 08:50.

C-1 SJEVER

Čakovec Globetka potvrdila startnu jedinicu

Tri kola prije kraja regularnog dijela C-1 lige, vodeća Čakovec Globetka dočekala je u derbiju, ako ga možemo tako nazvati, drugoplasirani Petrijanec i pregazila ga s 54 poena razlike. Ovom pobjedom su branitelji naslova osigurali startnu jedinicu uoči doigravanja i sada ih niti teoretski nitko ne može prestići.

Rezultat na poluvremenu nije dao naslutiti ovakvu katastrofu Petrijanca u Čakovcu. Dobili su domaćini prvu četvrtinu s 16 poena razlike, a Petrijanec je do poluvremena smanjio na 13 poena minusa. Onda je uslijedilo drugo poluvrijeme koje je Globetka dobila s nestvarnih 66:25 za konačnu pobjedu 111:57. Najbolji u redovima neporažene Čakovec Globetke bio je Daniel Podvezanec s 20 poena.

Dubravčan je doživio novi kiks. Stradali su kod Vindije u Varaždinu s 70:66 u jednoj neizvjesnoj utakmici, ali treba spomenuti da su igrali bez najboljeg igrača i strijelca Darka Varge. Patrik Blažeka bio je najbolji kod Dubravčana s 20 poena.

Posljednja Kotoriba bila je blizu da iznenadi Rudar i ostvari prvu pobjedu u prvenstvu. Gosti iz Murskog Središća doputovali su u Kotoribu bez prvog strijelca Tomislava Radikovića, ali je zato konačno zaigrao Marko Bedi, a s svoja 34 poena odigrao je utakmicu karijere i odveo Rudar do pobjede. Kotoriba je nakon prvih deset minuta bila na minus devet, ali preokreću u drugoj četvrtini i na odmor odlaze s dva poena razlike. Ista je razlika bila i nakon treće četvrtine, ali Rudar na kraju bolji za osam poena razlike u posljednjoj dionici za konačnih plus šest i važnu pobjedu u borbi za peto mjesto. Kod Kotoribe je Goran Munka ubacio 15 poena.

Spomenimo i pobjedu Lepoglave protiv Vinice rezultatom 98:48.