Košarka 12.12.2017. 23:45. Zadnja izmjena: 12.12.2017. 23:47.

Košarka

Četvrta liga košarkaša: Donji Kraljevec slavio u Lepoglavi

Derbi kola 9. kola igran je u Lepoglavi gdje su druplasirani domaćini dočekali kao favoriti Donji Kraljevec. Domaćini su dobro krenuli, ali Donji Kraljevec preokreće devet koševa zaostatka iz prve četvrtine te na kraju slavi vrlo bitnu pobjedu. Rudar je pregazio Vinicu na gostovanju, a Čakovec Globetka očekivano je slavila protiv Grafičara II. Nedelišće je konačno upisalo pobjedu, slavili su na gostovanju kod Dubravčana.

Spomenimo i pobjedu Petrijanca protiv Vindije rezultatom 72:68. Kotoriba je bila slobodna u ovom kolu.

Lepoglava-Donji Kraljevec 77:85 (18:9, 14:24, 16:26, 29:26)

Donji Kraljevec: Lepen D. Pongrac K. 13, Švenda T. 11, Štefan J. 5, Ivanović D. 33, Balent N. 4, Ružić M. 20, Srpak V. Štefan D.

Donji Kraljevec je priredio iznenađenje kod drugoplasirane Lepoglave koja je do susreta s Donjim Kraljevcem bila na samo jednom porazu. Domaćini koji su bili favoriti u ovom susretu krenuli su i više nego dobro dobivši prvu četvrtinu s devet poena razlike. Kraljevčani odličnom drugom četvrtinom stižu prednost Lepoglave i na poluvremenu vode s poenom razlike. Nakon odmora, košarkaši Donjeg Kraljevca nastavljaju u istom ritmu iz druge četvrtine te preko Davida Ivanovića i Mihaela Ružića i taj period dobivaju s deset poena razlike za plus 11 nakon treće četvrtine.

Pokušavali su domaćini na sve načine stići zaostatak u posljednjoj četvrtini, ali na kraju nisu uspjeli te vrlo bitna pobjeda u borbi za jednu od prve četiri pozicije koje vode u polufinale odlazi u Donji Kraljevec. Dodajmo kako za Donji Kraljevec nije igrao vrlo bitan igrač Jakov Ivanović, ali je zato njegov brat David ubacio 33 poena dok je Ružić zabio 20.

Vinica-Rudar 38:94 (9:25, 15:20, 9:25, 5:24)

Rudar: Varga A. 36, Brodar N. 4, Rošić-Novak J. 15,Perčić T.7,Đokić N.2, Radiković T. 6, Vinko-Novak A. 8, David M.4,Dodlek S.6,Sobočan L. 6.

Košarkaši Rudara bez problema su se obračunali sa posljednjom Vinicom. Već je do poluvremena pitanje pobjednika bilo riješeno kada je Rudar bio na plus 21, ali ono najgore domaćine je dočekalo u drugom poluvremenu kojega je Rudar dobio s 49:14 za konačnih plus 56. Briljirao je Alen Varga s 36 postignutih poena dok je kadet Jan Rošić-Novak ubacio 15.

Čakovec Globetka-Grafičar II 92:76 (27:14, 16:22, 28:19, 21:21)

Čakovec Globetka: Levačić N. 8, Podvezanec D. 21, Novak N. 3, Franjić D. 2, Golubić A. 5, Vurušić V. 10, Terek M. 12, Škoda L. 2, Golubić N. 20, Radek D. Marković G. 9.

Čakovec Globetka pomučila se malo više nego je to bilo potrebno protiv Grafičara II iako su već nakon prve četvrtine imali plus 13. Gosti u drugom periodu samnjuju razliku na sedam koševa minusa. Globetka u trećoj četvrtini riješava pitanje pobjednika nakon koje imaju 16 koševa razlike. Tu prednost su u posljednjem periodu uspješno zadržali za osmu pobjedu iz isto toliko utakmica. Danijel Podvezanec s 21 i Nikša Golubić s 20 poena najbolji kod branitelja naslova.

Dubravčan-Nedelišće 58:78 (12:17, 11:26, 23:17, 12:18)

Dubravčan: Klipić Ka. 16, Ujlaki 4, Habuš 13, Raić 3, Milosavljević, Matotek A. 4, Klipić Kr. 9 Lisjak, Munka 9, Fuš, Matotek M.

Nedelišće: Jalušić 6, Pintarić 25, Bašek 11, Ganzer 8, Marciuš 6, Šegović 17, Platužić 5.

Košarkaši Nedelišća prekinuli su niz poraza na gostovanju kod Dubravčana. Gosti su bili dobro šuterski raspoloženi pogodivši u utakmici osam trica, a već su do poluvremena otišli na 20 poena razlike. Tračak nade za domaće pojavio se u trećoj četvrtini kada su prednost spustili na 14 koševa minusa, ali u posljednjoj dionici Nedelišće opet bolje za konačnih i zasluženih plus 20. Karlo Klipić s 16 i Vedran Habuš s 13 poena najbolji kod domaćina dok je za Nedelišće Jura Pintarić ubacio 25, a Ivan Šegović 17 poena.

Parovi 10. kola: Grafičar-Vindija, Kotoriba-Petrijanec, Donji Kraljevec-Nedelišće, Rudar-Lepoglava, Čakovec Globetka-Vinica, Dubravčan slobodan.