Košarka 05.03.2018. 08:23. Zadnja izmjena: 05.03.2018. 08:28.

17. kolo

Četvrta liga košarkaša: Nedelišće iznenadilo Petrijanec

Košarkaši Nedelišća slavili su na domaćem terenu protiv Petrijanca i tako priredili iznenađenje 17. Kola Četvrte lige košarkaša. Ostali rezultati bili su očekivani. Globetka je slavila kod Dubravčana, Kotoriba je i bez najboljeg igrača Darka Varge bila uvjerljiva u Vinici dok je Rudar bio bolji od Donjeg Kraljevca. Lepoglava je bila uvjerljiva protiv Vindije s 69:46.

Rezultati i strijelci

Nedelišće-Petrijanec 77:75 (18:22, 24:20, 20:18, 15:15)

Nedelišće: Jalušić D. 4 , Miholček K. 8, Bašek V. 18, Posavec T., Ganzer M. 5, Marciuš K. 17, Šegović I. 2, Platužić D. 6, Pintarić J., Haramija R. 17.

Gosti iz Petrijanca došli su kao favoriti u Nedelišće, a nakon prve četvrtine imali su četiri poena prednosti. Nedelišće je uzvratilo u drugom periodu pa se na poluvrijeme otišlo s poravnatim rezultatom 42:42. Drugo poluvrijeme igrao se vrlo neizvjestan susret, a Nedelišće je u trećoj četvrtini došlo do dva poena prednosti. U dramatičnoj posljednjoj četvrtini Nedelišće je bilo bolje i sretnije te su upisali petu pobjedu u prvenstvu. Pobjeda Nedelišća dodatno dobiva na težini kada spomenemo da su do pobjede došli na krilima igrača koji nisu prve opcije u napadu, a riječ je o Velimiru Bašeku koji je zabio 18, Karlu Marciušu koji je ubacio 17, a toliko je dao i iskusni Ranko Haramija koji je u posljednjih nekoliko kola među najboljim igračima Nedelišća.

Vinica-Kotoriba 45:73 (6:22, 13:24, 12:8, 14:19)

Kotoriba: Zvošec A. 15, Fuš I. 10, Fuš P. 21, Seličanec S. 11, Matulin D.A. 4, Ribić B. 4, Zvošec F. 8.

Kotoriba je i bez najboljeg igrača bila uvjerljiva kod Vinice. Darko Varga propustio je utakmicu protiv najlošije momčadi lige, ali Kotoriba je i bez njega slavila uvjerljivo s 28 poena razlike. Petar Fuš bio je najbolji kod Kotoribe s 21 poenom dok je Adrian Zvošec zabio 15.

Globetka-Dubravčan 88:55 (9:9, 26:17, 30:11, 23:18)

Globetka: Levačić N. 7, Podvezanec D. 15, Novak N. 2, Franjić D. 2, Golubić A. 2, Vugrinec D. 6, Vurušić V. 5, Terek M. 17, Škoda L. 2, Golubić N. 9, Radek D. Marković G. 21.

Dubravčan: Klipić K. Ujlaki B. Habuš V. 2, Miser D. 4, Horvat B. Matotek A. 15, Klipić Kr. 27, Lisjak I. 7, Munka G.

Dubravčan je dobro iskoristio lošiji ulazak u utakmicu domaće Globetke pa je prvi period završio rezultatom 9:9. U drugoj četvrtini Globetka je počela stvarati prednost, a do kraja prvog poluvremena imali su devet poena prednosti. Prvaci su utakmicu riješili odličnom trećom četvrtinom koju su dobili vrlo uvjerljivo 30:11. Do kraja utakmice razliku su još malo povećali na konačnih 88:55. Krešo Klipić iz Dubravčana bio je prvi strijelac utakmice s 27 poena dok je Globetku predvodio Goran Marković s 21 poenom.

Rudar-Donji Kraljevec 73:53 (20:13, 18:19, 17:10, 18:11)

Rudar: Varga A. 29, Brodar N., Perčić T. 4, Radiković T. 9, Vinko Novak A. 11, David M. 2, Dodlek S. 12, Đokić N. 6.

Donji Kraljevec: Lepen D., Pongrac K. 6, Švenda T. 4, Krušelj B. 7, Štefan J. 4, Ivanović J. 7, Ivanović D. 13, Balent N. 2, Ružič M. 10.

Rudar je u susretu protiv Donjeg Kraljevca cijelo vrijeme bio u vodstvu, ali u prvom se poluvremenu nikako nisu uspjeli odljepiti na više od sedam poena prednosti. Alen Varga je odličnim drugim poluvremenom u kojem je ubacio 22 od 29 poena ukupno (12 u trećoj, 10 u četvrtoj četvrtini) pokrenuo Rudar koji je odličnom obranom otišao na dvoznamenkastu prednost i na kraju zasluženo slavio s 20 poena prednosti. Uz Vargu jako dobru partiju, posebno u obrani odigrao je Saša Dodlek s 12 poena. Kod gostiju najbolji David Ivanović s 13 poena i Mihael Ružić s 10.

Parovi 18. kola (10. ožujka): Grafičar II-Rudar, Donji Kraljevec-Čakovec Globetka, Dubravčan-Vinica, Kotoriba-Lepoglava, Vindija-Nedelišće, Petrijanec slobodan.