Košarka 10.12.2019. 08:11. Zadnja izmjena: 10.12.2019. 08:17.

Treća liga košarkaša sjever

Donji Kraljevec na +55 protiv Vinice, Kranjčec zabio 50

Nije bilo puno neizvjesnosti u 7. kolu Treće lige košarkaša na sjeveru. Donji Kraljevec je pregazio Vinicu, a susret je završio s čak 55 poena razlike. Vinica je parirala samo u prvoj četvrtini nakon koje su zaostajali 25:21, a nakon toga kreće Donji Kraljevec. Razliku su nezaustavljivo dizali do samog kraja pa je utakmica završila rezultatom 120:65. David Ivanović opet je briljirao, ubacio je 35 poena.

• Čakovec Globetka je u Mursko Središće doputovala sa svega šest igrača, ali i to je bilo dovoljno da protiv pomlađenog Rudara dođu do uvjerljive pobjede 110:69. Čak su tri igrača išla preko 20 poena u dresu prvaka, najviše je zabio Aleksandar Golubić, 28 poena, Ivan Vurušić je ubacio 26, a Vedran Vurušić 22 poena. Kod Rudara Marko Bedi 36 poena.
  • Dubravčan je na domaćem terenu poražen od Lepoglave 104:78. Gosti uvjerljivi u prve tri četvrtine, a domaći su košarkaši u posljednjoj dionici tek malo ublažili poraz. Adrian Zvošec bio je prvo ime Dubravčana s 24 poena.
  • Jedina utakmica koja je završila s jednoznamenkastom razlikom bila je ona u Petrijancu gdje su domaći košarkaši slavili protiv Međimurja II koje igra van konkurencije s 94:91. Nevjerojatnu utakmicu za Međimurje odigrao je mladi Mislav Kranjčec koji je ubacio čak 50 poena.