Košarka 10.02.2020. 10:26. Zadnja izmjena: 10.02.2020. 10:28.

Treća liga košarkaša sjever

Donji Kraljevec uvjerljiv protiv Rudara

Treća liga košarkaša nam u 12. kolu nije donijela nikakvih iznenađenja. Čakovec Globetka je bila slobodna u ovom kolu, a košarkaši Donjeg Kraljevca ostvarili su novu uvjerljivu pobjedu.

• Donji Kraljevec je ugostio Rudar koji nije pružao nikakav otpor vodećem na ljestvici. Završilo je pobjedom Donjeg kraljevca 88:41 (27:8, 26:9, 17:9, 18:15). Tomislav Švenda bio je najbolji kod pobjednika s 20 poena dok su kod Rudara Tomislav Perčić i Saša Dodlek ubacili po 13 poena.
  • Dubravčan je poražen na gostovanju u Petrijancu s 78:62 (27:13, 14:5, 20:22, 17:22) gdje je otputovao s svega pet igrača. Petrijanec je u prvom poluvremenu došao do 23 poena prednosti, a Dubravčan, iako je dobio i treću i četvrtu četvrtinu, nije mogao bolje od minus 16 na kraju. Kod Dubravčana najbolji Jakupak s 22 poena.
  • Međimurje II je poraženo od Sjever American Dollara s 57:70 (18:17, 15:18, 10:22, 14:13). Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Sjever dobiva treći period s 12 poena prednosti i s plus deset ulazi u posljednju četvrtinu u kojoj su sačuvali stečenu prednost. Ivan Golik bio je najbolji kod Međimurja s 14 poena. Spomenimo i pobjedu Lepoglave kod Vinice s 69:52.

Na ljestvici vodi Donji Kraljevec s omjerom 9-1, slijedi Čakovec Globetka s 7-1, Sjever je na omjeru 7-3, Lepoglava na 5-3, Dubravčan i Petrijanec imaju omjer 3-7, Vinica 2-7, a Rudar 1-8.