Košarka 14.11.2019. 08:08. Zadnja izmjena: 14.11.2019. 08:08.

Košarka

Druga liga košarkaša sjever: Međimurje ne posustaje, uvjerljivi u Varaždinu

Nekada je to bio susjedni derbi, prave neizvjesne utakmice, a sada je Međimurje za dvije klase bolje od košarkaša Vindije iz Varaždina. Susret u Varaždinu je završio uvjerljivom pobjedom Međimurja 84:57.

• Vindija-Međimurje 54:87 (9:22, 19:19, 15:25, 14:18)

Međimurje: Novak M. 3, Pongrac T. 2, Kranjčec M. 13, Drk I. 19, Golik I. 13, Ostoja D. 6, Kranjčec S. 11, Horvat S. 9, Bartolić L. 3, Rusak L. 2, Čajić I. 3.

Iako su u Varaždinu gostovali bez najboljeg igrača Danijela Krajačića, košarkaši Međimurja nisu imali nikakvih problema protiv Vindije. Već su nakon prve četvrtine imali 13 poena prednosti, a istom se razlikom otišlo na odmor. Naši su košarkaši u trećoj četvrtini bili na razini prve pa su povisili na plus 23. Trener Mario Novak dao je priliku mladim igračima, a cijela se momčad upisala u listu strijelaca. Najviše je ubacio Igor Drk, 19 poena (5 trica) dok su Ivan Golik i Mislav Kranjčec zabili po 13 poena.

Iduće kolo košarkašima Međimurja u goste dolazi Radnik iz Križevaca. Nova utakmica u kojoj su favoriti.

Ostali rezultati 5. kola: Petar Zrinski-Virka 80:68, Koprivnica-Ivančica 67:59, Grafičar-Radnik 89:55, Podravac-Bjelovar (Igra se 15.11.), Labrada slobodna.

Parovi 6. kola: Međimurje-Radnik, Bjelovar-Vindija, Ivančica-Podravac, Virka-Koprivnica, Labrada-Petar Zrinski, Grafičar slobodan.