Košarka 31.12.2018. 08:07. Zadnja izmjena: 31.12.2018. 08:07.

Košarka

Druga liga košarkaša sjever: Međimurje uvjerljivo protiv Radnika

Kraj 2018. godine košarkaši Međimurja zaključili su pobjedom protiv Radnika koji nije imao nikakvih šansi u Čakovcu. Prvi dio prvenstva Međimurje je završilo na četvrtoj poziciji, ali samo zbog jedne utakmice manje od ostalih. Predstoji im još za odigrati odgođenu utakmicu protiv Labrade, a ona je na rasporedu 19. ili 20. siječnja 2019. godine.

• Međimurje-Radnik 91:62 (18:10, 25:26, 15:14, 33:12)

Međimurje: Kranjčec M. 10, Horvat 8, Juras 4, Drk 7, Kuzmić 18, Kranjčec S. 7, Krajačić D. 11, Ostoja 3, Pintarić, Lončarić 2, Rusak 21.

Iako se Radnik dobro držao na gostovanju u Čakovcu i bio na svega osam poena zaostatka nakon 30 odigranih minuta, Međimurju je bila dovoljna jedna ozbiljna četvrtina da razbiju goste. Posljednju su dionicu dobili s uvjerljivih 33:12 za uvjerljivu pobjedu na kraju. Lovro Rusak bio je prvo ime susreta, ubacio je 21 poen.

Međimurju je sada preostalo odigrati odgođenu utakmicu protiv Labrade, utakmica u kojoj su veliki favoriti, a pobjedom bi zasjeli na drugu poziciju.

Drugi dio sezone počinje 26. siječnja 2019. godine, a odmah u prvom kolu Međimurje će dočekati vodeći Podravac, jedinu momčad bez poraza. Dobije li Međimurje, prvenstvo će opet biti zanimljivo, a upišu li i treći poraz od Podravca ove sezone (jedan u kupu, drugi u prvom kolu lige) prvensto će biti gotovo pa odlučeno.

Ostali rezultati 9. kola: Grafičar-Labrada 77:61, Koprivnica-Bjelovar 84:76, Virovitica-Podravac 78:100, Vindija-Ivančica 76:64.