Košarka 18.02.2020. 10:19. Zadnja izmjena: 18.02.2020. 10:19.

Košarka

Druga liga košarkaša sjever: Međimurju pobjeda u derbiju kola

Košarkaši Međimurja došli su do nove, teško izborene pobjede. Gostovali su u Virju gdje su zamalo prosuli 9 poena prednosti s koliko su ušli u posljednju četvrtinu. Na kraju tijesna pobjeda 89:87 s kojom su Podravac ostavili bez ikakvih šansi za naslov prvaka i ako ne bude nekih iznenađenja, o naslovu prvaka odlučivati će međusobna utakmica u Čakovcu između Međimurja i Grafičara.

• PODRAVAC-MEĐIMURJE 87:89 (19:26, 21:22, 20:21, 27:20)

Međimurje: Novak M. 14, Pongrac T. Drk I. 8, Golik I. 0, Ostoja D. 16, Kranjčec S. 14, Horvat S. 11, Rusak L. -, Krajačić D. (cap) 17, Kranjčec M. 9, Bartolić L.

Za Međimurje je utakmica krenula dobro pa su nakon prve četvrtine imali sedam poena prednosti. Ona druga četvrtina koja je u posljednje vrijeme bila problematična, bila je puno bolje odrađena nego u prošlim susretima pa je i ona otišla na stranu Međimurja, ali s minimalnom razlikom pa su na poluvremenu imali 8 poena prednosti.

Većih promjena nije bilo niti nakon treće četvrtine u kojoj je Međimurje opet bilo bolje s poenom razlike pa su u posljednju dionicu ušli s devet poena prednosti. Pad u igri Međimurja desio se u nezgodno vrijeme u odlučujućih deset minuta. Domaćini su upravo u tom periodu odigrali najbolje, približili se našim košarkašima, ali pribraniji u samoj završnici bili su igrači Međimurja i na krilima dobre momčadske igre slavili važnu pobjedu.

Danijel Krajačić je ubacio 17 poena, Davor Ostoja ih je zabio 16, a po 14 su ih ubacili Matija Novak i Stjepan Kranjčec. U idućem kolu Međimurje dočekuje posljednju na ljestvici, Vindiju.

Ostali rezultati 15. kola: Vindija-Grafičar 57:68, Koprivnica-Bjelovar 71:66, Petar Zrinski-Ivančica 81:73, Labrada-Virka 72:93, Radnik slobodan.