Košarka 25.11.2019. 10:52. Zadnja izmjena: 25.11.2019. 10:54.

Košarka

Druga liga košarkaša sjever: Međimurju prvi poraz u velikom derbiju

Košarkaši Međimurja nisu uspjeli i po drugi puta u ovoj sezoni slaviti u Ludbregu protiv Grafičara. Nakon pobjede u finalu Kupa regije sjever, uslijedio je prvi službeni poraz uopće u ovoj sezoni. Domaći su košarkaši slavili s 89:82. Međimurje je tako prvo mjesto prepustilo Podravcu, obje momčadi su na omjeru 6-1, ali košarkaši iz Virja imaju bolju ukupnu koš razliku. Grafičar je treći s utakmicom manje od Podravca i Međimurja.

• Grafičar-Međimurje 89:82 (22:16, 28:16, 21:22, 18:28)

Međimurje: Novak M. 8, Pongrac T. Drk I. 21, Golik I. 2, Ostoja D. 8, Kranjčec S. 15, Horvat S. 2, Bartolić L. Rusak L. Kljajić V. Krajačić D. 23, Kranjčec M. 3.

Košarkaši Međimurja odigrali su vrlo loše prvo poluvrijeme u Ludbregu te su nakon prvog poluvremena bili u velikom minusu od 18 koševa razlike. Nije se puno promjenilo niti nakon treće četvrtine koju je Međimurje uspjelo dobiti, ali sa svega “pola“ koša razlike.

U posljednjih se deset minuta ušlo vodstvom Grafičara od 17 koševa viška, a upravo je taj period bio najbolji kod naših košarkaša. Razliku su uspjeli smanjiti na minus sedam na kraju, ali vremena da dođu do potpunog egala više nije bilo.

Jedina dobra stvar je ta što su uspjeli smanjiti razliku na tih sedam koševa minusa pa će u uzvratu u drugom dijelu prvenstva tražiti pobjedu od osam koševa razlike što će biti presudno ako na kraju prvenstva budu imali isti broj bodova.

Najbolji kod Međimurja bio je Danijel Krajačić s 23 poena dok je Igor Drk ubacio 21. Kod Grafičara najbolji međimurski zet Ante Božić s 23 te dva Međimurca, Mario Novak i Luka Prprović s po 18 poena svaki.

Ekipa Međimurja je u idućem kolu slobodna.