Košarka 10.12.2018. 08:46. Zadnja izmjena: 10.12.2018. 08:49.

8. kolo

Druga liga košarkaša sjever: Rutinska pobjeda Međimurja kod Ivančice

Košarkaši Međimurja došli su do uvjerljive pobjede 85:66 na gostovanju kod Ivančice, a u kojem će smjeru ići utakmica vidjelo se već nakon prve četvrtine.

Ivančica-Međimurje 66:85 (10:24, 16:22, 17:21, 23:18)

Međimurje: Kranjčec M. 19, Horvat S. 17, Juras S. 9, Drk I. 6, Kuzmić D. 10, Kranjčec S. 8, Krajačić D. 12, Novak M. Ostoja D. 2, Pintarić 2.

Ivančica je poznata domaćinska momčad, koja je vrlo neugodna ako im krene vanjski šut. Upravo tu je Međimurje zaustavilo domaćine i dopustilo im svega četiri pogođene trice u cijeloj utakmici. Već nakon prvih deset minuta, obrana naših košarkaša dopustila je domaćinima svega deset poena.

Razliku od 14 poena nakon prvih deset minuta, košarkaši Međimurja povećavaju na plus 22 do kraja prvog poluvremena. Drugo poluvijeme bilo je rutinski odrađeno te je upisana i peta pobjeda iz sedam susreta.

Odličnu utakmicu opet je odigrao sve bolji Mislav Kranjčec koji je postigao 19 poena od čega je bilo pet ubačaja za tri poena dok je iskusni Saša Horvat zabio 17 poena. Iduće kolo Međimurje će ugostiti Radnik iz Križevaca koji je u dosadašnjem tijeku sezone ostvario tek jednu pobjedu.

Ostali rezultati 8. kola: Labrada-Vindija 79:71, Radnik-Virovitica, Podravac-Koprivnica, Bjelovar-Grafičar igra se kasnije.

Parovi 9. kola (15. prosinca): Grafičar-Labrada, Koprivnica-Bjelovar, Virovitica-Podravac, Međimurje-Radnik, Vindija-Ivančica.