Košarka 06.12.2018. 09:05.

7. kolo

Druga liga sjever: Međimurje pregazilo “susjede“ iz Varaždina

Košarkaši Međimurja opravdali su ulogu favorita u 7. kolu Druge lige košarkaša. Bili su uvjerljivo bolji od Vindije iz Varaždina rezultatom 94:47. Već je nakon prve četvrtine koju je Međimurje dobilo s 23:6 sve bilo jasno. Druga četvrtina bila je dosta izjednačena, pa se na odmor otišlo s 19 poena prednosti za naš sastav.

Košarkaši Međimurja u drugom su poluvremenu, točnije u trećoj četvrtini potpuno razbili protivnike. Taj su period dobili s 30:7 da bi u posljednjoj dionici spustili gas za konačnu pobjedu od 47 poena razlike. Igor Drk bio je najbolji strijelac susreta s 23 poena, a odmah uz rame bio mu je mladi Mislav Kranjčec koji je ubacio 22 poena.

Iduće kolo košarkaše Međimurja očekuje neugodno gostovanje u Ivancu kod Ivančice.

Spomenimo i derbi kola u kojem su se sastali vodeći Podravac i drugoplasirani Grafičar. Utakmica se igrala u Ludbregu, Grafičar je imao 22 poena prednosti, ali došlo je do velikog preokreta te je Podravac došao do pobjede 85:84. Za Grafičar su jako dobro odigrali naši Međimuci, Manuel Novak je ubacio 22 poena, a Luka Prprović 14.

Međimurje-Vindija 94:47 (23:6, 16:14, 30:7, 25:20)

Međimurje: Kranjčec M. 22, Horvat S. 7, Juras S. 8, Drk I. 23, Kuzmić D. 13, Kranjčec S. Krajačić D. 9, Rusak L. 8, Novak M. Ostoja D. 4.

Parovi 8. kola (8. prosinca): Labrada-Vindija, Ivančica-Međimurje, Radnik-Virovitica, Podravac-Koprivnica, Bjelovar-Grafičar.