Košarka 14.03.2017. 10:27. Zadnja izmjena: 14.03.2017. 10:34.

C-1 liga sjever

Dubravčan pao u Lepoglavi

Košarkaši Dubravčana neugodno su iznenadili svoje navijače u 17. kolu, porazom u Lepoglavi. Poraz je još bolniji kada dodamo da je Dubravčan u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom od 15 poena razlike. Potpuni raspad u posljednjih deset minuta u kojima je Lepoglava ubacila nevjerojatne 43 poena, a Dubravčan 24. Dodajmo kako su domaćini u prve tri četvrtine zajedno ubacili tek 33 poena, a u zadnjoj su tu brojku prebacili za deset poena više. Najbolji u redovima Dubravčana bio je Darko Varga s 27 poena.

Čakovec Globetka slavila je uvjerljivo protiv Grafičara II protiv kojeg su do poluvremena imali osam poena prednosti, a susret su riješili u trećoj dionici koju su dobili s 20 poena razlike. Aktualni prvaci tako su i dalje jedina neporažena momčad lige, a u ovom susretu predvodio ih je Aleksandar Golubić s 32 poena.

Nedelišće je poraženo u Varaždinu. Protiv Vindije odigrali su jednu vrlo neizvjesnu utakmicu, ali mlada domaća momčad bila je mirnija u završnici za pobjedu od četiri poena razlike. Pavao Gospočić ubacio je 18 za Nedelišće.

Kotoriba je doživjela uvjerljiv poraz od Petrijanca na domaćem terenu. Gosti su slavili s 95:65, a košarkaši Kotoribe u drugoj četvrtini nisu uspjeli ubaciti niti jedan jedini poen. Petrijanec je taj period dobio s 25:0. Krešo Klipić bio je najbolji kod Kotoribe s 27 ubačenih poena.

Donji Kraljevec slavio je protiv Rudara na domaćem terenu s 12 poena razlike. Domaćini su u svakoj četvrtini bili nešto bolji što im je donijelo zasluženu pobjedu na krilima braće Ivanović, Davida s 23 poena te Jakova s 21. Rudar je predvodio Lucian Sobočan s 19 poena.

Rudar iznenadio Lepoglavu

Iako su igrali bez svoja prva tri beka (Bedi, Vinko-Novak, Varga) košarkaši Rudara uspjeli su u 18. kolu svladati četvrtoplasiranu Lepoglavu. Iako su u trećoj četvrtini došli do 15 poena prednosti, dopustili su gostima povratak u susret, a u posljednjoj četvrtini i vodstvo. Ipak, u neizvjesnoj završnici, Rudar su do pobjede potegli juniori Jan Rošić-Novak s 22 poena i Lucian Sobočan s 16, a Tomislav Radiković koji je silom prilika igrao razigravača, zabio je 21 za vrijednu pobjedu koja ih je jako primakla petoj poziciji.

Donji Kraljevec je uvjerljivom pobjedom kod Vinice došao na diobu šeste pozicije zajedno s Nedelišćem i Rudarom. Kao po običaju, najbolji u redovima Donjeg Kraljevca bila su braća Ivanović, Jakov je ubacio 26, a David 20 koševa.

Dubravčan je bio očekivano uvjerljiv protiv bratskog kluba, Kotoribe. Domaćini su sve četvrtine dobili uvjerljivo za konačnih plus 48. Bruno Ribić najbolji u redovima Dubravčana s 22 poena dok je Krešo Klipić zabio 21 za Kotoribu.

Čakovec Globetka slavila je uvjerljivo kod Nedelišća. Domaćini su se solidno držali u prvom poluvremenu, ali kvalitetniji gosti do kraja susreta odlaze na plus 21. Aleksandar Golubić predvodio je pobjednike dok je kod Nedelišća Jura Pintarić ubacio 22.

Spomenimo i uvjerljivu pobjedu Petrijanca protiv Vindije rezultatom 101:62.